2017 m. kovas mėn. 07 d., Antradienis

Kuriame tradiciją

Šiuos metus Pilietinis judėjimas KARTU pradėjo puoselėdamas naują tradiciją.  Kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį nutarėme susitikti ir praleisti laiką KARTU! Susitinkame, ieškome atsakymų, generuojame idėjas, bendraujame, dalinamės! Džiaugiamės gausiu būriu bendraminčių, bičiulių, aktyviu miesto tarybos narių ir Seimo nario Povilo Urbšio dalyvavimu. KARTU aptariame jų veiklą, klausiame, patariame.

Kovo 3- iosios vakarą susitikome jaukioje kavinėje miesto centre. Seimo narys Povilas Urbšys pasakojo apie darbą Seime, nuotaiką LVŽS frakcijoje, atsakė į klausimus apie valdančiąją daugumą, Vyriausybės priemonių plano sudarymą, asmenvardžių rašymo asmens dokumentuose tvarkos galimus pakeitimus... 

Susitikime dalyvavę naujai besikuriančios bendruomenės atstovai Rima, Darius ir Virgis pasidžiaugė naujais iššūkiais, pasidalino ateities planais ir problemomis, su kuriomis susiduria. Jie prašė miesto tarybos narių pagalbos ieškant atsakymų į rūpimus klausimus.

KARTU Panevėžiui - Tu ir aš!

Pateikiama: „20170306_175342.jpg“ Pateikiama: „20170306_175417.jpg“

 

2017 m. kovas mėn. 07 d., Antradienis

Alvydas Jokubaitis: „Jei neapginsime tautinės valstybės, prarasime ir valstybę, ir demokratiją“

Alvydas Jokubaitis: „Jei neapginsime tautinės valstybės, prarasime ir valstybę, ir demokratiją“Dabartinis Lietuvos elitas nesirūpina beturčiais, neklauso jų išminties, ir už tai bus nubaustas. Virtome pilietinio ir žmogiškojo susvetimėjimo fabriku, karaliumi tapo kapitalas, nors, kai kovojome su Sovietų Sąjunga, buvo žadama visai kita žmogaus ir visuomenės vizija. Taip portalui LRT.lt sako Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Alvydas Jokubaitis.

„Kai du kartus lankiausi Vilniaus Gamtos licėjaus abiturientų diplomų įteikimo šventėje, buvau priblokštas save giriančių jaunų žmonių kalbų ir puikybės. Jie tikrai nebus tautos elitas, bet savo talentais pasistengs sukurti mirtingiesiems neprieinamas pakrantes. Ne mažiau pritrenkia ir Kauno Šančiuose matytas Karalienės Mortos vardu pavadintos mokyklos draustinis. Nauja pokomunistinės Lietuvos Antakalnio vaikų specligoninė. Vaikai nuo mažų dienų pratinami nebūti kartu su savo mažiau turtingais bendrapiliečiais“, – teikia pavyzdžius politikos filosofas, atsakydamas į klausimą apie aptvertas pilaites ant neprieinamų mirtingiesiems ežerų pakrančių, verčiančių susimąstyti, ar naujajam elitui valstybė nėra tik ūkinės paskirties objektas.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. kovas mėn. 07 d., Antradienis

Apklausa: o kokie jūsų keliavimo įpročiai?

Panevėžio miesto savivaldybės užsakymu UAB „Civitta“, VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Teritorijų planavimo mokslo institutas, MB „PUPA – strateginė urbanistika“ rengia miesto darnaus judumo planą. Jo tikslas – sukurti susisiekimo strategiją, padaryti miestą draugiškesnį gyventojams ir aplinkai.

Numatoma mažinti automobilių eismą, jų keliamą triukšmą ir taršą, gerinti viešojo transporto aptarnavimą, plėtoti ir skatinti važiavimą dviračiais, keliones pėsčiomis.

Jūsų aktyvus dalyvavimas ir pasiūlymai leis parengti kokybišką, kiekvienam panevėžiečiui ir miesto svečiui aktualų miesto darnaus judumo planą. Todėl prašome aktyviai dalyvauti apklausoje.

Anketą iki gegužės 1 d. kviečiame pildyti internetu – ji skelbiamaČIA.

http://panevezys.lt/

2017 m. kovas mėn. 06 d., Pirmadienis

Panevėžiui niūrios prognozės

Kol vilniečiai valgo pyragus, panevėžiečiai priversti pasitenkinti trupiniais. Neseniai atlikto tyrimo duomenys atskleidė, kad Panevėžio gyventojai per mėnesį vartojimo prekėms išleidžia beveik per pusę mažiau, nei sostinės gyventojai.

Per „Baltic Market Insights“ tyrimą paaiškėjo, kad vidutinės mėnesinės namų ūkio išlaidos maistui, gėrimams, ne maisto prekėms, tabako gaminiams, medicinos prekėms, pramogoms ir degalams Vilniuje sausio mėnesį siekė 489,05 euro. Nuo sostinės nedaug atsiliko Kaunas su 447,05 euro vidutinio vartojimo krepšeliu. Toliau eilėje rikiavosi Klaipėda su 363,13 euro bei Šiauliai su 361,72 eurų.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt

2017 m. kovas mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Pristatytos Skaistakalnio ir Senvagės idėjos

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatyta Senvagės ir Skaistakalnio parko su J. Čerkeso sodybos sutvarkymo architektūrinių idėjų ekspozicija. Su konkursiniais darbais galima susipažinti iki kovo 31  d. 
„Susirinkome istorinio įvykio proga, nes pirmą kartą strateginiai miesto klausimai sprendžiami ne už pigiausią kainą atliekamu viešuoju pirkimu, o kaip ir pridera strateginiams dalykams – rimtu architektūriniu konkursu. Tikiu, kad jis pasiteisins ir turėsime galimybę išsirinkti geriausius pasiūlymus“, - sakė meras R. Račkauskas.

Skaitykite: http://aina.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 17 d., Penktadienis

Vasario 16-osios gatvė pražydo

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.Pilietinis judėjimas KARTU trečius metus organizuoja akciją „Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė“. Ačiū Jums - Amalkeros leidyba už išpildytą idėją, Dailusis Ornamentas, Panevėžio Krašto Žmonių su Negalia Sąjunga (PKŽNS), Neįgaliųjų Integracijos Centras (NIC) - už trispalves širdeles, Elona Karoblytė - už idėją.

Papuošę gatvę visi dalyvavo vėliavos pakėlimo ceremonijoje.

 

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Saulius Saladunas nuotrauka.

2017 m. Vasaris mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Sveikiname

vasar16.jpg

 

Su Vasario 16 –

Lietuvos garbės diena!

Povilas Urbšys

2017 m. Vasaris mėn. 15 d., Trečiadienis

Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.Vasario 16 d. nuo 10.30 iki 12 val. Vasario 16-osios g. atkarpoje nuo Kranto iki Respublikos g. Pilietinis judėjimas KARTU trečius metus organizuoja akciją „Trispalvėmis pražydusi Vasario 16-osios gatvė“.

Kviečiame dalyvauti!

2017 m. Vasaris mėn. 14 d., Antradienis

Turėti ar būti?

Apie negatyvią vartojimo pusę prikalbėta išties daug. Tiek daug, jog kritika šio adresu vis dar laikoma gero tono ženklu. Žmonės daiktų vergai ir visa kita. Kultūra seniai virto bedvase, o susvetimėjimas ėda ne blogiau už vėžį. Ir, matyt, taip kalbama ne veltui. Tame yra daug tiesos. Tačiau nebūtina teptuką laikyti vien juodų dažų skardinėje.

Žinoma, jau seniai nieko nebestebina Hamleto frazės „būti ar nebūti“ virsmas į liūdnai sarkastišką Ericho Frommo „turėti ar būti“. Egzistencinės mįslės lai lieka tiems, kurie turi nors minutę laisvo laiko laužyti galvą tokiomis nesąmonėmis, o likusieji marš dirbti ir lipt nesibaigiančiais laiptais iki nepasiekiamos svajonės. Ir kartais patys nebežinome, kodėl taip trokštame turėti daugiau už kaimynus ir lygiuotis į tuos, kurie iš tiesų mums nepatinka, nors visi žinome, kad ne tai gyvenime svarbiausia. Ką gi, norim to ar ne, daugybė vertinimų gimsta „už kadro“ t. y. mums patiems nesuvokiant visų socialinių ir psichologinių veiksnių lemiančių vienus ar kitus mūsų pasirinkimus.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2017 m. Vasaris mėn. 13 d., Pirmadienis

Kodėl žmonės nebetiki, kad dar valdo savo valstybę?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, buvęs Seimo vadovas ir praėjusios kadencijos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras PAULAUSKAS, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Vytautas BUDNIKAS ir filosofas Vytautas RUBAVIČIUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 75