2018 m. Sausio mėn. 29 d., Pirmadienis

Aviatorių idėja privers pakelti akis į dangų

To, ką išradingi Panevėžio aviatoriai sumanė valstybės šimtmečio sukakčiai, Lietuva dar nematė. Vienu metu visoje šalyje į padangę turėtų pakilti neįsivaizduojama galybė orlaivių: nuo vaikų išlankstytų popierinių lėktuvėlių iki oro balionų, sklandytuvų ar legendinių skraidymo aparatų. Rekordo siekiančių panevėžiečių akcijos svarbiausias akcentas – Lietuvoje pagamintų orlaivių Taikos ir laisvės paradas, sujungsiantis dvi sostines: laikinąją ir Aukštaitijos. Istoriniam skrydžiui iš Panevėžio į Kauną pakilsiančių lėktuvėlių būrio priekyje skris neregėtas aparatas: panevėžiečio baigiama surinkti aviacijos pionieriaus prancūzo Anri Farmano 1908-aisiais sukurto biplano kopija.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 27 d., Šeštadienis

Kviečia į susitikimą

Kvietimo_maketas.png

2018 m. Sausio mėn. 15 d., Pirmadienis

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausi

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausiVyriausybė atsitraukia nuo anksčiau brandintų planų dėl administracinės Lietuvos reformos. Dabar dėmesio centre – dešimties skirtingo lygmens regionų centrų stiprinimas, nors ši idėja taip pat kelia diskusijas dėl galimos savivaldybių nelygybės.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Sausio mėn. 13 d., Šeštadienis

...

zmones.jpgSausio 13-ąją tapome nenugalimais.

Išlikime tokiais šiandien.

Povilas Urbšys

2017 m. Gruodis mėn. 30 d., Šeštadienis

Vadovo tribūna

Apie praėjusius metus ir kitų metų planus kalbamės su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Kokius svarbiausius šių metų darbus išskirtumėte?

Šie metai tikrai buvo išskirtiniai. Vyko daug parengiamųjų darbų ateinančiais metais prasidėsiančiam Panevėžio viešųjų erdvių tvarkymui. Džiaugiuosi, kad į šiuos procesus aktyviai įsitraukė miesto bendruomenė, teikdama vizijas ir siūlymus, kokį norėtų matyti savo miestą. Bendras mūsų darbas buvo pastebėtas – Panevėžys apdovanotas Auksine krivūle kaip bendruomeniškiausia Lietuvos savivaldybė. Neabejoju, kad toliau eisime šiuo keliu, kurdami savo miestą.

Šiemet sėkmingai vykdėme užsibrėžtus tikslus, atnaujindami miesto infrastruktūrą. Tęsėme pernai pradėtą įvažų į daugiabučių kiemus tvarkymą, šiemet jų atnaujinome dar 50. Prasidėjo tikras proveržis miestui taip reikalinguose gatvių atnaujinimo darbuose. Pirmą kartą Panevėžyje panaudota „Remix“ technologija atnaujinta rekordiškai daug – 11 gatvių atkarpų. Darbai vėl bus tęsiami pavasarį. Jie prasidės, vos tik leis oro sąlygos, todėl planuojama sutvarkyti žymiai daugiau gatvių atkarpų. Šis projektas tęstinis, bus vykdomas trejus metus, taigi sąlygos vairuotojams gerėja ir toliau gerės.

Dėmesio sulaukė ir sporto infrastruktūra. Jau pavasarį ne tik moksleiviai, Futbolo akademijos auklėtiniai, bet ir visi norintys galės naudotis nauja pilnų matmenų dirbtinės dangos futbolo aikšte su apšvietimu ir tribūnomis šalia „Žemynos“ progimnazijos.

Be to, toliau modernizuojamas gatvių apšvietimas. Džiugu, kad pirmą kartą Lietuvoje per artimiausius kelerius metus apšvietimas bus kompleksiškai modernizuotas visame mieste. Esu tikras, kad tai prisidės ir prie eismo saugumo, ir prie bendros saugumo situacijos mieste.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Būkite laimingi!

Kaledinis.jpg

2017 m. Gruodis mėn. 15 d., Penktadienis

Didžiausias norvegų baldų gamintojas investuoja Panevėžyje

Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ AS pasirašė sutartį su Panevėžio laisvosios ekonominės zonos (LEZ) operatoriumi. Pirmąją bendrą baldų gamyklą ir distribucijos centrą Europoje bendrovė nusprendė statyti Panevėžyje. Čia įsikurs per kelis etapus. Pirmąjį planuojama užbaigti 2019 m. pradžioje. Pradinė investicija sieks 10 mln. eurų, bus sukurtos 125 darbo vietos.

 Lietuvoje jau įsteigta antrinė grupės įmonė UAB „IMG Lithuania“. „IMG group“ AS tikisi, kad investicija Panevėžyje bus kertinė įmonės augimo strategijoje ir padės per ateinančius 5 metus padvigubinti verslo apimtis. „IMG Lithuania“ sustiprins mūsų konkurencinę poziciją Europoje. „IMG group“ esmė yra sukurti didžiausią vertę savo klientams, todėl teigiamai vertinu Lietuvos teikiamas galimybes mūsų verslui Europoje”, – sako „IMG Group“ prezidentas Jamesas Tate‘as.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt/

 
2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Išrinkti 2017-ųjų Metų panevėžiečiai

 

Panevėžio miesto savivaldybės mero Ryčio Račkausko vadovaujama darbo grupė išrinko 2017-ųjų Metų panevėžiečius.

Iškilminga Metų panevėžiečių padovanojimo ceremonija vyks gruodžio 14 d. 18 val. Dailės galerijoje.

Skaitykite: http://www.paninfo.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su P.Urbšiu

Lapkričio 29 d. vakarą Pilietinio judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys susitiko su judėjimo nariais ir bičiuliais. Seimo narys pristatė nuveiktus darbus: kalbėjo apie sveikatos sistemos bei valstybinių įmonių pokyčius, darbą Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Susirinkusieji domėjosi nuveiktais darbais miestui, darbo Seime užkulisiais bei Seimo nario likimu valdančiojoje frakcijoje.

Povilas Urbšys pažadėjo išlikti ištikimas savo rinkėjams, vertybėms bei įsitikinimams ir dirbti Panevėžio labui.

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

J. Marcinkevičius. Didžiausia išdavystė lietuvių kalbos istorijoje

Marcinkevicius20101123-j-vaiskuno-nuotr.2

Liepos 12 d., sekmadienį, amžinybėn išėjus iškiliam Vilniaus universiteto Baltistikos katedros profesoriui, baltų kalbų etimologijos ir žodžių darybos tyrėjui, lietuvių kalbos gynėjui, profesoriui, habilituotam daktarui Vincui Urbučiui (1929-2015), skelbiame Justino Marcinkevičiaus pasakytą prakalba skirtą prof. V. Urbučio knygai „Lietuvių kalbos išdavystė“ pasakytą 2007-11-05 Rašytojų klube vykusioje diskusijoje „Atsisakymas lietuviškai rašyti kitų tautų vardažodžius – europėjimas ar lietuvių kalbos išdavystė?“.

Skaitykite: http://alkas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 83