Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2014 m. Sausio mėn. 05 d., Sekmadienis

Apie Panevėžio miesto mero atlyginimą

Nieko blogo, jei miesto mero atlyginimas - 5000 Lt neatskaičius mokesčių. Tai nėra labai didelis atlyginimas žmogui, kuris reprezentuoja beveik 100 tūkstančių gyventojų turintį miestą ir bent iš dalies yra atsakingas už šimto ar dviejų šimtų milijonų litų miesto biudžeto naudojimą. Tačiau, jei Panevėžys būtų įmonė, o meras - atsakingas už įmonės vystymą direktorius, kažin ar įmonės akcininkų taryba leistų jam taip lengvai 15% didintis atlyginimą, remiantis pašaliniais, o ne esminiais argumentais. Pavyzdžiui, jei direktorius lieptų buhalterei "pagražinti" įmonės balansą, nuostolius perkeliant į kitus metus, "popierinė" įmonės veiklos sėkmė tikrai nebūtų pakankamas argumentas skatinti direktorių didesniu atlyginimu. Kadangi Lietuva yra teisinė demokratinė valstybė, miesto valdžios atlyginimus nustatantys "akcininkai" yra miesto piliečiai. Gana sudėtinga sužinoti tikrąją miestiečių nuomonę šiuo klausimu, tačiau kažkodėl nuojauta kužda, kad tokiam skatinimui pritariančių mažuma. Paskutiniame praėjusiais metais miesto Tarybos posėdyje opozicija sugriovė kvorumą ir miesto valdžios atlyginimų padidinimo klausimas persikėlė į šiuos metus. Kaip viskas vystysis toliau, matysime… Apie tai svarsto ir vietinė žiniasklaida.

Skaitykite: http://www.panskliautas.lt/posedis-valdzios-algoms-didinti-nepadorus

2013 m. Gruodis mėn. 31 d., Antradienis

Kaip sustiprinti pilietinę visuomenę

Jean Jacques Rousseau savo knygoje „Apie visuomenės sutartį“ („On Social Contract“), kuri tapo vienu iš kertinių šiuolaikinės politinės minties akmenų, dėstė, kad tiesioginė demokratija, atsiradusi Atėnuose, Graikijoje, mūsų laikams yra netinkama dėl per didelio visuomenės narių skaičiaus ir jų užimtumo. Vietoj to, mes išrenkame mažą grupelę žmonių, kuriems patikime priimti demokratinius sprendimus už mus. Tokiu būdu mes sudarome visuomenės sutartį (social contract), kuria atsisakome kai kurių laisvių mainais į saugumą bei galimybę tęsti savo kasdienius gyvenimus be papildomo darbo.

 

Straipsnį skaitykite: http://www.kurklt.lt/

2013 m. Gruodis mėn. 30 d., Pirmadienis

Kaip mus valdo? Kaip mums tarnauja?

“Panevėžio ryto“ gruodžio 28 d. straipsnyje “Sporto vedlį lems partinės dalybos?” rašoma, kad beveik prieš pusmetį į pensiją išėjus Bronislovui Pliavgai, konkursas į laisvą Kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus vietą turėjo būti paskelbtas per mėnesį. Straipsnio autorius svarsto, jog valdžia delsė, motyvuodama, kad reikėjo pakeisti pareigybinius nuostatus. Dabar konkurse, kurio rezultatai bus sausio 3 dieną, varžysis du kandidatai - Saulius Raziūnas ir Vidmantas Urbonas. “Savivaldybėje buvo kalbama, kad valdančioje daugumoje esantys konservatoriai jau paaukojo centro vadovo vietą už socialdemokratų paramą į antrojo vicemero postą prastumiant Maurikijų Grėbliūną. Taigi S.Raziūnas turėtų užimti direktoriaus vietą, o V.Urbonas pasitenkintų pavaduotojo vieta.” – teigiama straipsnyje.

Ar vietos valdžia mus valdo, ar mums tarnauja? Viskas daug paprasčiau, galioja principas “tu man - aš tau”. Šis principas įsigalėjęs taip aiškiai ir ciniškai, kad net nesistengiama jo kaip nors maskuoti. Jis aptarinėjamas viešai ir, kas baisiausia, jau tapęs norma. Jūs neprieštaraujate vicemero kandidatūrai, mes, atsilygindami, jums Kūno kultūros ir sporto centro vadovo pareigomis!.. Bet, kad nebūtų per daug, pavaduotojas  - mūsų !..

Bet kurio savivaldybės struktūrinio padalinio (anksčiau viešai buvo aptarinėjamos ritualinių paslaugų įmonės postų dalybos) vadovaujantys postai tapo preke politiniame turguje. Ar tik vadovaujančių pozicijos? Gal tokiu principu užpildomos ir visos kitos struktūros, iki eilinio klerko?

Sakysite, tam ir balsuoja už partijas, suteikiant joms mandatą. O kaip jos tvarkosi, nebe mūsų reikalas? O kur riba tarp politinio pasitikėjimo pareigūnų ir karjeros tarnautojų? Kur, po velnių, SAVIVALDA? Kur čia pozicija – opozicija? Kur, galų gale, idėjų varžybos?

Deja, nieko panašaus nevyksta, tik kruopščiai ir metodiškai lipdoma piramidė. Aplinkui tik amžinai dėkingi už gautas pareigas (ir pareiginį atlyginimą) ištikimi partiečiai.

Mūsų, paprastų miestelėnų ten nėra, apie mus ten niekas net negalvoja. Kreivos, be šakų eglės ar diskusijas sukeliantys plakatai tikrai ne problema MŪSŲ miesto gyvenime. Problemos net ne slypi, o pakankamai aiškia plūduriuoja paviršiuje.

Pagalvokim, kurį iš dviejų viršuje užrašytų pavadinimų palikti. Ir ar ilgam.

Albertas Škutas

2013 m. Gruodis mėn. 29 d., Sekmadienis

Seime priimtas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas

Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas reglamentuos organizacijų santykius su valdžios institucijomis. Įstatymo projektą iniciavo Prezidentūra. Seimo narys Povilas Urbšys po pirminio projekto pasirodymo atkreipė  šį įstatymą rengusių žmonių dėmesį, kad jų siūlomas projektas iš tikrųjų neapibrėžia paritetinio bendravimo tarp nevyriausybinių organizacijų ir valdžios institucijų. Pirminiame projekte buvo įtvirtinta valdžios institucijų viršenybė santykiuose su nevyriausybinėmis organizacijomis, įtvirtintos nuostatos, kad Vyriausybė formuoja nevyriausybinių organizacijų strategines kryptis ir politiką, o tai prieštarauja pačiai šių organizacijų prigimčiai. Nevyriausybinės organizacijos ir kuriamos tam, kad atkreiptų valdžios institucijų dėmesį į problemines sritis ir paskatintų jas spręsti. Po diskusijų Seime pasikeitė pati koncepcija, atsirado nuostata, kad įstatymas turi įtvirtinti nevyriausybinių organizacijų plėtrą. Taip pat P.Urbšio iniciatyva, buvo suformuluotas siūlymas, kad Nevyriausybinių organizacijų tarybos atsirastų net tik nacionaliniame, bet ir savivaldos lygmenyje.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=461760&p_tr2=2

2013 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

Prasmingų švenčių!

{gallery}kaledos{/gallery}

 

Stabtelėkite ir pastebėkite šalia esančius. Skirkite jiems laiko! Prasmingų švenčių!

 

 

Pilietinis judėjimas KARTU

2013 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

Apdovanotos degantį automobilį gesinusios degalinės darbuotojos

2013 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

Metų panevėžietis

Gruodžio 20 d. pilietinio judėjimo KARTU nariai drąsioms moterims - "Statoil Parkas" degalinės vadovei Danguolei Kundelienei ir jos pavaduotojai Giedrei Pilkauskienei įteikė Metų panevėžiečių nominacijas, kurias įsteigė Judėjimo taryba, atsižvelgusi į panevėžiečių iniciatyvą, kai buvo surinkta arti 300 parašų su prašymu miesto savivaldybei suteikti šioms moterims Metų panevėžiečių vardus.

{gallery}apdovanojimas{/gallery}

 

2013 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Prezidentūra pasisako už „Rail Baltica“ geležinkelio liniją per Panevėžį

Skaitykite čia: http://www.panevezys.lt/lt/

2013 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Mažojo futbolo turnyras "Kalėdos 2013"

{gallery}futbolas{/gallery}

Šiandien prasideda ilgai lauktas mažojo futbolo turnyras "Kalėdos 2013". Atrankinės runktynės vyks ketvirtadienį ir penktadienį nuo 16 val. Panevėžio futbolo akademijos manieže (Elektronikos g.1, Panavėžys). Finalinės kovos prasidės šeštadienį 10 val. Panevėžio KKSC rankinio salėje (Durpyno g.3).

Komandų registarcija į turnyrą jau pasibaigusi. Turnyre dalyvauti užsiregistravo 58 komandos.

2013 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

Metų panevėžietis

Šiemet renkant Metų panevėžiečius buvo parodyta iniciatyva iš miesto gyventojų ir surinkta arti 300 parašų už „Statoil Parkas“ degalinės darbuotojas Danguolę Kundelienę ir Giedrę Pilkauskienę, už lapkričio 11d. degalinėje parodytą drąsą, gesinant užsidegusį automobilį. Šis moterų ryžtingumas lokalizavo pavojų ir apsaugojo aplinkinius gyventojus nuo galimos baisios nelaimės. Parašai buvo pristatyti Panevėžio miesto savivaldybės kanceliarijai. Komisijai neatsižvelgus į šią gyventojų išreikštą paramą, Pilietinis judėjimas KARTU tarybos posėdyje, gruodžio 13 d. nusprendė paremti miesto gyventojų iniciatyvą ir įsteigti nominaciją Metų panevėžietis ir  apdovanoti D.Kundelienę ir G.Pilkauskienę – už  drąsų pilietišką poelgį. Apdovanojimo ceremonija vyks „Statoil“ degalinėje, Nemuno gatvėje, (prieš „Cido“ areną), gruodžio 20d., penktadienį, 12 val. 10 min.

<< Pradžia < Ankstesnis 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 77 iš 82