Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2014 m. Sausio mėn. 25 d., Šeštadienis

Beviltiškas miestą valdančiųjų požiūris arba demokratijos grimasos Panevėžio miesto savivaldybėje

{gallery}siuksles{/gallery}

Panevėžio miesto savivaldybės salėje Viešoji įstaiga „Mes darom“drauge su Aplinkos ministerija bei UAB „Ekokonsultacijos“ 2014m. sausio 16 d. miesto gyventojams ir bendruomenėms organizavo seminarą, skatinantį atsakingo vartojimo kultūrą ir ekologišką elgesį.

Pranešimus skaitė Viešosios įstaigos „Mes darom“ direktorius Karolis Sargūnas, UAB „Ekokonsulatcijos" vadovė Lina Šleinotaitė-Budrienė, UAB "Ekokonsultacijos" projektų vadovė Inga Silvestravičiūtė, UAB Panevėžio regioninio atliekų tvarkymo centro Eksploatavimo inžinierius Gintautas Ulys.

Seminare dalyvavo Aplinkos viceministras Almantas Petkus.

Pranešimai išties buvo išsamūs, skaidrės - su iškalbingais skaičiais apie gyventojų apklausos rezultatus, motyvus skatinančius rūšiuoti atliekas, problemas, kurios iškyla santykiuose su atliekų vežėjais.

Pranešėjai akcentavo, kad šalių išsivystymas vertinamas pagal sugebėjimą atliekas perdirbti irpanaudoti jas energijai išgauti. Trumpai buvo pristatyta LR Vyriausybės patvirtinta įmokų skaičiavimo metodika, kuri įsigaliojo nuo 2014 metų. Iki 2015 metų liepos mėnesio visos savivaldybės turi pasitvirtinti naujas atliekų tvarkymo taisykles.

Aplinkos viceministras Almantas Petkus pabrėžė, kad atliekų tvarkymas yra viešoji paslauga, kurią organizuoja ir planuoja vyriausybė, o vykdytojas yra savivaldybė. Kiekvieno miesto ar rajono savivaldos institucijos numato tvarką, pasitvirtina taisykles bei vykdo priežiūrą.

Seminaro aktualumą parodė po pranešimų kilusios diskusijos. Deja, miesto savivaldybės atstovai diskusijose nedalyvavo. Meras, pačioje pradžioje pasveikinęs seminaro organizatorius ir dalyvius, pasišalino. Nebuvo jokio vietos valdžios atstovo, pasirengusio atsakyti gyventojams į jiems iškilusius klausimus apie atliekų surinkimą ir tvarkymą bei įkainių paskaičiavimą.

Vieno dalyko valdininkai tikrai nepamiršo - dalyvavusiems buvo įteikti aplankai su penkių puslapių sąrašu apie baudas, kurios bus taikomos gyventojams už atliekų tvarkymo pažeidimus, ir daugiau iš savivaldybės pusės - jokios informacijos.

Po renginio internetiniame puslapyje www.panevezys.lt neatsirado nei seminaro temų aktualizacijos (bent jau būtų patalpinę pranešėjų informacinę medžiagą), nei bandymo pakviesti gyventojus dialogui, parengti erdvę pasisakymams ar atsakymams į iškilusius klausimus. Beje, ir dar galiojančias miesto tarybos 2003m lapkričio 27 d. sprendimu Nr. 1-10-15 priimtas Atliekų tvarkymo taisykles ne taip paprasta rasti savivaldybės internetiniame puslapyje. Reikėtų ieškoti: Veikla–veiklos sritys–ekologijos skyrius–atliekų tvarkymas. Ir vėl nerasite jokių komentarų ar paaiškinimų.

Štai Jums ir e-demokratija. Kilo abejonių, ar prieš organizuojant seminarą informacija apie jį tikrai pasiekė potencialų dalyvį – mūsų miesto gyventoją. Atlikus nediduką tyrimą, paskambinus telefonu keletui namų bendrijų pirmininkams, paaiškėjo, jog nė vienas išjų neturėjo informacijos apie šį seminarą ir dėl to apgailestavo.

Savivaldybė pasielgė „originaliai“. Tą pačią dieną, kai vyko seminaras apie būsimas permainas atliekų rūšiavimo srityje, pasirodė informacija, kad nuo kovo 1 dienos ketinama branginti šiukšlių išvežimo paslaugą. Individualių namų gyventojams- daugiau kaip 50 proc., daugiabučių- 8,8 proc. http://www.panevezys.lt/lt/naujienos/p10/nuo-kovo-planuojami-vnj2.html .

Toks miesto savivaldybės administracijos vadovų elgesys, pateikti siūlymą miesto tarybai drastiškai pakelti šiukšlių išvežimo kainą, kol nėra įdiegta nauja atliekų rūšiavimo sistema, kol neaišku, kiek reikės papildomų konteinerių, kur jie stovės, yra mažų mažiausiai primityvus. Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo Antano Stokos aiškinimai, kad „Panevėžio specialusis transportas“ įsigijo tris modernius šiukšliavežius, didėjo degalų sąnaudos, ar kad Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC) didina komunalinių atliekų priėmimo į sąvartyną mokestį, negali pateisinti šio vienašališko savivaldybės veiksmo.

Tą pačią dieną, kai buvo paskelbta informacija apie numatomą kainų didinimą, savivaldybės salėje susirinkusiems žmonėms ši žinia nebuvo paviešinta. Nors politikai turėjo gerą progą bent jau su dalimi gyventojų padiskutuoti, paaiškinti rengiamo kainų šuolio būtinybę, išgirsti jų nuomonę, to nepadarė. Sunku būtų nepritarti ekspertės, UAB „Ekokonsultacijos“ vadovės Linos Budrienės nuomonei, kad toks politikų elgesys rodo visišką nesiskaitymą su visuomene.

Meda Rasevičiūtė

2014 m. Sausio mėn. 25 d., Šeštadienis

Vilniaus Bernardinų parapijos bendruomenė kviečia į „Bernardinai.lt“ paramos koncertą su iškiliausiais Lietuvos menininkais

{gallery}bernardinai{/gallery}

Vilniaus Bernardinų parapijos bendruomenė vasario 5 d. (trečiadienį) 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius) rengia paramos vakarą, skirtąBernardinai.lt paremti, kuriame savo talentus ir darbus dovanos iškilūs Lietuvos muzikai ir pripažinti menininkai, aktyviai pritariantys šiai paramos idėjai.

 

Skaityti: http://www.bernardinai.lt/

2014 m. Sausio mėn. 25 d., Šeštadienis

Mažasis Baltijos kelias

{gallery}ukraina{/gallery}

Dalinamės JPP „Kurk Lietuvai“ komandos informacija.

 Mes, JPP „Kurk Lietuvai“ komanda, palaikydami demokratines vertybes, raginame Lietuvos žmones prisiminti savo šalies laisvės kovų patirtį ir prisijungti prie taikios pilietinės iniciatyvos „Ištiesk ranką Ukrainai“.

Šį šeštadienį 11 val. kviečiame prisijungti prie mūsų ir gyva žmonių grandine sujungti Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje (Vilniaus g. 10, Vilnius) ir Ukrainos Ambasadą Lietuvoje (Teatro g. 4, Vilnius).

Siekiame suburti 715 žmonių, kurie simbolizuotų 715 km atstumą, skiriantį Lietuvos ir Ukrainos sostines.

Kontaktai:
Rūta Mačiulytė, JPP „Kurk Lietuvai“ vadovė, tel. nr. 8 695 15625
Lukas Savickas, JPP „Kurk Lietuvai“ alumni, tel. nr. 8 610 85986

Atstumas nuo Europos Komisijos atstovybės iki Ukrainos ambasados bus suskirstytas į devynis susirinkimo taškus, kuriuose stovės akcijos koordinatoriai. Juos atpažinti bus galima iš ryškiai geltonų liemenių ir socialiniame tinkle „Facebook” išplatintų nuotraukų.

Visi norintys dalyvauti renginyje turi pasirinkti ir užsiregistruoti į vieną iš aštuonių taškų.

2014 m. Sausio mėn. 20 d., Pirmadienis

Prisiminkime. Panevėžio Sąjūdžiui 25

{gallery}sajudis{/gallery}

Neseniai minėjome Sąjūdžio 25 -metį. Kviečiame pasižiūrėti Jono Čergelio ir Audriaus Rudžio sukurtą Panevėžio kino metraštį apie įvykius anuomet ir dabar.

 

 

Žiūrėkite:  http://www.aina.lt/

2014 m. Sausio mėn. 16 d., Ketvirtadienis

2018-ieji Lietuvos valstybės šimtmečio metai

Seimas 2018-uosius paskelbė Lietuvos valstybės šimtmečio metais.  2018 m. vasario 16 d. minėsime šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Valstybės kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, visuomeninės organizacijos kviečiamos iki 2014 m. balandžio 1 d. teikti siūlymus (projektus) šiai garbingai sukakčiai įprasminti, kurie būtų aktualūs daugeliui Lietuvos žmonių ir rastų palaikymą jų širdyse.

Siūlymų, idėjų ir sumanymų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti paraiškos formą galima rasti Vyriausybės interneto svetainėje www.lrv.lt.

 

Plačiau skaitykite: http://www.panevezys.lt/

2014 m. Sausio mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Ar verta laukti?

Šiauliai tampa miestu, kuriame bus įgyvendinamas pilotinis projektas, kuriam pasiteisinus geruoju pavyzdžiu bus sekama ir kituose miestuose. Ar verta laukti kol Šiauliams pasiseks? Gal jau šiandien galime imtis tam tikrų iniciatyvų?


Skaitykite: http://www.balsas.lt/

2014 m. Sausio mėn. 15 d., Trečiadienis

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius vėl TS-LKD partijos narys

Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius vėl TS-LKD partijos narys. Kodėl narystė atstatyta skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Sausio mėn. 15 d., Trečiadienis

Mokinių rašinio konkursas, skirtas Baltijos kelio 25-mečiui paminėti

Šiais metais Baltijos valstybės minės Baltijos kelio 25-metį. 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19 val. nepertraukiama rankomis susikibusių žmonių grandinė 15–20 minučių sujungė trijų Baltijos valstybių sostines, išreikšdama Baltijos tautų vienybę kelyje į nepriklausomybę. Baltijos kelyje, nusidriekusiame 650 km, stovėjo apie 2 mln. žmonių. Baltijos Asamblėja, kuri yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, skelbia rašinio „Ką man reiškia Baltijos kelias?“ konkursą. Šiuo konkursu siekiama motyvuoti jaunimą dalyvauti politiniuose, ekonominiuose ir socialiniuose procesuose, didinti jo susidomėjimą bendromis Baltijos valstybių vertybėmis, paveldu, bendradarbiavimu bei plėtra ir informuoti jį apie Baltijos Asamblėją.

Konkurso dalyviai: Baltijos valstybių gimnazijų II–IV klasių, pagrindinių ir vidurinių mokyklų 10–12 klasių mokiniai.

Rašinio apimtis ir kalba:

rašinio apimtis – 3 600 ženklų (2 puslapiai);

rašinys turi turėti titulinį puslapį, kuriame būtina nurodyti rašinio pavadinimą, dalyvio vardą ir pavardę, adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, mokyklos pavadinimą, klasę ir žodžių skaičių;

mokinys gali atsiųsti tik vieną rašinį;

pirmasis nacionalinis konkurso turas vyks valstybine kalba; antrajam turui nominuoti rašiniai turės būti išversti į anglų kalbą. Vertimu pasirūpins Baltijos Asamblėja.

Rašinių pateikimo tvarka ir terminas:

konkursas rengiamas dviem lygmenimis:

1)                                     nacionaliniu;

2)                                     tarptautiniu.

Už konkurso organizavimą Lietuvoje atsakinga Lietuvos Respublikos Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje. Rašinius pateikti adresu: Seimo delegacijai Baltijos Asamblėjoje, Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai iki 2014 m. kovo 31 d.

Nacionalinės delegacijos paskirs šešis kandidatus į baigiamąjį konkurso turą (iš viso iš trijų valstybių – 18; galutinis nugalėtojų skaičius – devyni (trys iš II (10) klasės, trys iš III (11) klasės ir trys iš IV (12) klasės).

Kriterijai: temos ir reikalavimų atitiktis, kalbos stilius ir savitumas.

Pateiktų rašinių vertinimas:

kiekvienos klasės mokinių (amžiaus grupės) rašiniai bus vertinami atskirai. Tarptautinio konkurso rašinius vertins Baltijos Asamblėjos Prezidiumas.

Laimėtojų paskelbimas:

devynių geriausių rašinių autorių vardai ir pavardės bus skelbiamos šiose interneto svetainėse: www.baltasam.org, www.saeima.lv, www.riigikogu.ee ir www.seimas.lt, autoriams bus pranešta ir asmeniškai.

Prizas:

devyni geriausių rašinių autoriai bus kviečiami dalyvauti 2014 m. spalio 23–24 d. Taline, Estijoje, vyksiančioje 33-ioje Baltijos Asamblėjos sesijoje. Laimėtojų kelionės, gyvenimo ir maitinimo išlaidas apmokės Baltijos Asamblėja. Mokiniai privalo turėti galiojantį kelionės dokumentą (pasą). Siekiant užtikrinti saugumą, jaunesnius kaip 18 metų mokinius privalo lydėti pilnametis asmuo.

Kiti baigiamojo konkurso dalyviai (9–18 vietų laimėtojai) bus apdovanoti diplomais.

Pastaba. Atsiųsdamas savo rašinį, mokinys konkurso organizatoriui perduoda leidybos teises.

Renata Godfrey

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamentas

Tel. (8 5) 239 6224

2014 m. Sausio mėn. 14 d., Antradienis

Lietuvos atsikandę norvegai: viskas, stabdome investicijas

Straipsnį skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Sausio mėn. 13 d., Pirmadienis

Laisvės gynėjų diena gyva mūsų atmintyje

Pilietinio judėjimo KARTU nariai įsiliejo į Laisvės gynėjų dienos minėjimus ir renginius, prisimindami 1991 - ųjų įvykius. Laisvės gynėjų žygdarbis gyvas mūsų atmintyje. Dalinamės signataro Algirdo Patacko mintimis apie Sausio 13 - osios įvykius.  Kas mes būtume be Sausio 13-sios?

 

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 77 iš 83