Pastaba
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.
2013 m. Gruodis mėn. 13 d., Penktadienis

Mykolas Drunga. Visas Sąjūdis, o ne vienas žmogus, iškovojo laisvę

Straipsnį skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2013 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Dešimt teisingos visuomenės principų

2013 m. Lapkritis mėn. 30 d., Šeštadienis

Prasideda Advento laikotarpis

Lapkričio 30, šv.Andriejaus dieną, prasideda rimties, susikaupimo ir laukimo metas - Adventas.

{gallery}adventas{/gallery}

Stabtelėkime, skirkime daugiau laiko brangiems žmonėms, pasidalinkime tuo, ką turime, su stokojančiais ir skleiskime gerumą vieni kitiems.

 

2013 m. Lapkritis mėn. 30 d., Šeštadienis

Savivaldos sampratos kaita ir jos sistemos kūrimo prielaidos

traipsnyje aptariama savivaldos sampratos kaita šiuolaikinėje visuomenėje. Pastaruoju metu vis labiau aštrėjantys prieštaravimai tarp valdymo institucijų ir visuomenės išryškino, kad dabartinės viešojo administravimo sistemos nebegali patenkinti visuomenės lūkesčių. Viešosios erdvės diskusijų analizė rodo, kad dažnai yra painiojamos viešosios politikos ir viešojo administravimo institucijų funkcijos.

Plačiau skaitykite:

http://www.sarmatas.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 30 d., Šeštadienis

Sostinėje naikinamos seniūnijos

Seniūnijų naikinimo klausimas pusantrų metų kėlė daug diskusijų Vilniaus savivaldybės taryboje. Nors vilniečiai per apklausą aiškiai pasisakė už seniūnijų išlikimą, politikai jų neišgirdo ir nusprendė kitaip. Pertvarkos šalininkai aiškina, kad seniūnijų naikinimas miestui per metus sutaupys pusę milijono litų.

 

Skaitykite plačiau:

http://www.lrytas.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 27 d., Trečiadienis

Įdomu. Respublikos himnas skambės kiekvieną pirmadienio rytą?

Kauno Švietimo ir ugdymo skyriaus specialistai politikams svarstyti pateikė Valstybės himno giedojimo Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklose tvarkos aprašą. Jeigu miesto politikai pritars, Kauno mokyklų moksleiviai kiekvieną pirmadienį bus raginami pradėti pamokas giedant valstybės himną.

 

Skaitykite:

http://www.delfi.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 27 d., Trečiadienis

Šiauliams – smūgis, Panevėžiui - džiaugsmas

Susisiekimo ministras teigia, kad europinė „Rail Baltica“ vėžė tikriausiai bus tiesiama per Panevėžį. Rimantas Sinkevičius teigia, kad jau netrukus Vyriausybei bus siūloma apsispręsti dėl trasos.

 

Straipsnį skaitykite čia:

http://www.delfi.lt/

2013 m. Lapkritis mėn. 25 d., Pirmadienis

Gyventojai domėjosi gaisrine sauga

Spalio 21 d. Panevėžio Rožyno seniūnijos seniūnaitis Rimantas Narkūnas organizavo Rožyno seniūnaitijos gyventojų susitikimą su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnais tema „Gaisrinė sauga – visų mūsų rūpestis“. Sunerimti panevėžiečius privertė per keletą pastarųjų metų individualių namų kvartale kilę dideli gaisrai, kurių metu nukentėjo bei žuvo žmonės. Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Darius Marciuška supažindino susitikimo dalyvius su gaisrų statistika Panevėžio mieste, aptarė pagrindines gaisrų priežastis, priminė gyventojų teises ir pareigas gaisrinės saugos srityje. Susitikime dalyvavę seniūnatijos, Liekupio ir Gamtininkų vietos bendruomenių nariai turėjo progą išsamiai susipažinti su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, išgirsti patarimų, kaip saugiai įsirengti bei eksploatuoti šildymo įrenginius, jiems buvo pristatyta ir Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Pareigūnas pademonstravo gyventojams bene efektyviausią priemonę, padėsiančią išgelbėti žmonių gyvybes gaisro metu, autonominius dūmų signalizatorius, paaiškino jų veikimo principus, patarė, kaip ir kokiose patalpose juos geriausia įsirengti. Daugiau negu dvi valandas užtrukęs susitikimas bei gausūs klausimai pareigūnui parodė, kad susitikimo dalyviai aktyviai domisi savo gyvenamosios aplinkos saugumu. Panevėžiečiams buvo išdalintos korinio transliavimo aktyvinimo mobiliuosiuose telefonuose atmintinės bei prevenciniai leidiniai „Ugniagesys“. Rožyno seniūnijos seniūnaitis R. Narkūnas žadėjo tęsti bendradarbiavimą su Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnais ir surengti bendrų renginių bei susitikimų. 

 

 

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyrius

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

Socialinis meno projektas “Poveikis”- Panevėžyje

{gallery}sociaprojektas{/gallery}

Panevėžyje, Galerijoje XX“ atidaryta Algirdo ir Remigijaus Gataveckų socialinio meno projekto „Poveikis“ piešinių paroda. Šiuo itin originaliu projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į globos namuose augančius vaikus. Tai nėra atsitiktinis dalykas, patys broliai dvyniai augo Alytaus vaikų globos namuose. Autoriai Ir toliau palaiko glaudų ryšį su ten gyvenančiais vaikais.

„Galerijoje XX“ eksponuojami darbai sukurti Alytaus vaikų globos namuose. Tokia socialinė aplinka artima ir autoriams, ir jų kūrybai. Tai 2011- 2013 m. sukurti viso ūgio fotorealistiniai globos namuose augančių jaunuolių portretai, nupiešti ant popieriaus, naudojant pastelę, sangviną, anglį ir viską fiksuojant laku.

Kaip teigia autoriai, didelės apimties užmojis – savo pavyzdžiu įkvėpti vaikų globos namų auklėtinius kūrybiškam gyvenimui: „Nesame prašalaičiai teoretikai, nes grįžtame į gerai pažįstamą aplinką dalintis patirtimi, todėl kūriniai neatitolina, nepuošybiniai, ne iš mados poreikio. Pranešimas neabstraktus ar nukreiptas visiems ir niekam. Jis fokusuotas į konkrečius jaunuolius, kurie 2011-2015 m. paliks globos namus ir ims kurti savo gyvenimus. Todėl jiems kūryba, nors nebūtinai meninė, vaizduotė, kad ir buitinė, kultūra, nors ir nemuziejinė, yra svarbu. Tai skatina žmogų aukštesniems tikslams nei materialinė gerovė. Bendraudami, būdami kartu, kviesdami dalyvauti, savo patyrimą perteikiame likimo draugams, taip įvesdami į valios, ryžto, kūrybos erdvę“.

Svarbi originalios koncepcijos dalis yra ta, kad taip patiems vaikams, kurių portretai piešiami, parodomas sudėtingas piešimo procesas- kad sunkūs dalykai greitai nedaromi. Autoriai siekia būti jiems pavyzdžiu, kad kai jie paliks vaikų namus ir turės gyventi savarankiškai, parodyti, kad galima sugalvoti įvairiausių dalykų gyvenime, svarbiausia, mąstyti ir veikti kūrybiškai, nesavanaudiškai. Beje, pinigus už parduotus darbus, jie atiduoda tiems vaikams, kurių portretai buvo piešiami, kad tai būtų jiems kaip pradinė materialinė investicija.

“Galerijos XX” salė buvo pilnutėlė, ir dauguma iš jų- jauni žmonės. Netrūko norinčių įsiamžinti su jaunaisiais menininkais, buvo teikiamos gėlės, saldumynai… “Mes sutinkame nesveikai gerų žmonių!”- su negęstančiom šypsenom veiduose tvirtino broliai.

Už projektą „Poveikis“ autoriai žiūrovų buvo išrinkti geriausiais „Art Vilnius‘12“ menininkais.

Paroda „Galerijoje XX“ veiks iki gruodžio 11 d.

 

{gallery}socprojektas{/gallery}

2013 m. Lapkritis mėn. 22 d., Penktadienis

„Nepirk nieko!” diena

„Nepirk nieko!” diena visame pasaulyje minima siekiant atkreipti žmonių dėmesį į nesibaigiantį vartojimą. Dažnas iš mūsų prieš artėjančias šventes perrenka savo spintas ir lentynas, peržiūri namučius ir sandėliukus ir randa daiktų, kurie jiems nebereikalingi, o kitus gali labai pradžiuginti.
Lapkričio 30 d. 10.00 val. Panevėžio gamtos mokykla kviečia visus ir visas, norinčius paminėti šią dieną, atvykti į mainų turgelį. Idėja paprasta: ateinate ir su savimi atsinešate daiktus, kurie jums yra nebereikalingi (įvairios smulkmenos, aksesuarai, knygos, drabužiai, CD ir t.t.), juos padovanojate arba išmainote į kitą daiktą. Atlikusius daiktus parsinešite namo. Visų dalyvaujančiųjų lauks šildanti žieminė arbata, smagūs pokalbiai, derybos, mainai, todėl ne tik ateikite patys, bet ir būtinai pasikvieskite draugus!
Nepirk nieko šiandien, pirk atsakingai kasdien!


{gallery}nepirk{/gallery}

<< Pradžia < Ankstesnis 71 72 73 74 75 76 77 78 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 75 iš 78