2013 m. Lapkritis mėn. 18 d., Pirmadienis

Kultūros ir mokslo žmonės, piliečiai ragina prokurorą D. Valį liautis persekiojus Algirdą Patacką

357 piliečiai pirmadienį, lapkričio 18-ąją, atviru laišku kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį ir paragino jį liautis žeminus ir persekiojus Seimo narį Algirdą Patacką.

Nesant jokio teisinio būtinumo pirmąkart nepriklausomoje Lietuvoje generalinis prokuroras ėmė persekioti sunkiai ir nepagydomai sergantį žmogų dėl apmaudaus aplaidumo parduotuvėje.

Viešo laiško autoriai įspėja D. Valį, kad šitaip elgdamasis jis jau peržengė žmoniškumo ribą. Sunkiai sergantis Algirdas Patackas tikrai nenusipelnė tokio pažeminimo.

Straipsnį skaitykite čia:

2013 m. Spalis mėn. 28 d., Pirmadienis

Kaunas siekia tapti pirmuoju miestu, kuriame nakties metu nebūtų galima įsigyti alkoholio

Kauno miesto savivaldybė sieks tapti pirmąją, pilotine šalies savivaldybe, kurioje nakties metu būtų visiškai uždrausta prekyba alkoholiu vadinamuosiuose pseudobaruose.

http://kaunas.kasvyksta.lt/2013/10/22/kaunas-siekia-tapti-pirmuoju-miestu-kuriame-nakties-metu-nebutu-galima-isigyti-alkoholio/

2013 m. Spalis mėn. 25 d., Penktadienis

Krikščioniško pilietinio veikimo forumo Panevėžio grupės veikla

Gegužės mėnesį Panevėžyje miesto ir rajono krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių atstovai surengė konferenciją socialiniais ir pilietiniais klausimais „Kartu dėl Lietuvos“, kurios metu įsteigtas Krikščioniškas pilietinio veikimo forumas (KPVF). KPVF įsteigtas norint padrąsinti žmones, kad krikščioniškos vertybės yra svarbios, kad būtų girdima krikščioniška nuomonė, ir siekiant sutelkti krikščionis aktyvesniam pilietiniam veikimui.

Spalio 25 d. įvyko KPVF Panevėžio grupės narių susitikimas su KPVF koordinatoriumi iš Vilniaus Donatu Pusliu. Dalyviai susipažino su koordinatoriumi, apžvelgė forumo plėtros kituose miestuose planus, artimiausias veiklas.

Susitikime dalyvavo ir  Panevėžio vyskupas J. E. Lionginas Virbalas SJ. Jis išsakė savo pritarimą forumo veiklai, be kita ko paminėdamas vienos apklausos rezultatus, kurie rodo, jog nemaža dalis pakrikštytųjų supranta, kad priklausyti bažnyčiai – tai dalyvauti pamaldose, tuo tarpu socialinį angažavimąsi labai mažai kas įvardija. Ganytojas pritarė  siūlymui dėl galimybės susieti pilietiškumo pamokas su pilietišku katalikišku mokymu. Susitikimo metu buvo keliamas šeimos sąvokos apibrėžimo klausimas ir galimybė rinkti parašus dėl Konstitucijos straipsnio pataisos, jog šeima – tai vyro ir moters sąjunga.

Panevėžio vyskupijos Šeimos centro direktorė Jūratė Šaumanienė pravedė paskaitą apie žmogaus gyvybę prenatalinėje stadijoje ir tyrimus kamieninių ląstelių srityje: tai buvo pasirengimo etapas pirmam praktiniam uždaviniui - atsiliepti į Europos piliečių iniciatyvą „Vienas iš mūsų“, kuria siekiama, kad iš Europos Sąjungos biudžeto nebūtų finansuojami žmogaus embrionų kamieninių ląstelių tyrimų projektai. Tam Lietuvoje iki lapkričio 1 d. reikėjo surinkti mažiausiai 9000 parašų. Forume dalyvaujančių krikščioniškų bažnyčių ir bendruomenių iš Panevėžio,taip pat Anykščių, Pasvalio, Karsakiškio, Subačiaus ir Pumpėnų dvasininkų ir aktyvių narių dėka per pusantro mėnesio surinkta apie 1000 parašų.

Jau tradiciškai krikščioniškų bendruomenių kartu paminimo maldų už krikščionių vienybę aštuondienio metu(sausio 18-26 dienomis) forumas pasiūlys rinktis į ekumenines pamaldas (ne vieną dieną, kaip būdavo įprasta, bet keletą dienų) į vis kitą bažnyčią ar bendruomenę bei užbaigti aštuondienį šlovinimo vakaru „Esam Dvasioje viena“.

KPVF nariams svarbu ne tik kviesti žmones pilietiniam veikimui, bet ir patiems šviestis ir ugdyti savo krikščioniškąją tapatybę. Šiam tikslui lapkričio 11 d. 19 val. Panevėžyje, Tiškevičiaus g. 16 (Šv. apašt. Petro ir Povilo parapijos namai) rengiama misionieriaus psichoterapeuto Wim du Plessis paskaita “Kas yra sąmoningas krikščionis“, kurioje kalbama apie Dievo Tėvo pažinimą tiek iš psichologinės, tiekiš dvasinės pusės. 

2013 m. Spalis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Prie VSD rūmų-tradicinis Konstitucijos dienos minėjimas

Straipsnį skaitykite čia: 

http://www.tiesos.lt

2013 m. Spalis mėn. 11 d., Penktadienis

Saitų su nepatikimais verslininkais nenukirto

2013 m. Spalis mėn. 11 d., Penktadienis

Susirūpinimas saugumu - tik viešųjų ryšių akcija

2013 m. Spalis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Pranešimas spaudai

Šiandien, spalio 10 d. pilietinis judėjimas KARTU įteikė pasiūlymą Panevėžio miesto Tarybai dėl nusikalstamumo prevencijos priemonių plano rengimo:

2013 metų rugsėjo 24 dieną neeiliniame miesto Tarybos posėdyje buvo sudaryta darbo grupė nusikalstamumo prevencijos planui parengti. Į grupės sudėtį įtraukti tik miesto Tarybos nariai ir administracijos atstovai.  Siekdami išanalizuoti nusikalstamumo problemą kompleksiškai, gauti kuo išsamesnę informaciją apie padėtį, identifikuoti mieste problemines teritorijas bei sukurti plano įgyvendinimui materialinius pagrindus, siūlome:

1. Išplėsti darbo grupę, įtraukiant į ją už nusikalstamumo kontrolę ir prevenciją atsakingų teisėsaugos institucijų, miesto bendruomenių, jaunimo bei verslo organizacijų atstovus;

2. Atlikti esamų nusikaltimų užkardymo priemonių ir planų analizę bei remiantis teisėsaugos institucijų, bendruomenių ir organizacijų atstovų rekomendacijomis, išryškinti jų trūkumus ir identifikuoti nusikalstamumo požiūriu „karščiausius“ taškus mieste.

3. Numatyti finansavimo šaltinius parengtam priemonių planui įgyvendinti.

Pasirašo: 

 Pilietinio judėjimo KARTU Tarybos vardu

 Atsakingas sekretorius  Albertas Škutas

2013 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Penktadienis

Naujos Panevėžio stoties vizija subliuško

2013 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Miesto valdžios reakcija į Pilietinio judėjimo KARTU pareiškimą

Po rugsėjo 16 d. Pilietinio judėjimo KARTU pareiškimo, kuriuo miesto tarybos nariai buvo raginami iš esmės spręsti įsisenėjusią, su autobusų stoties teritorijos sutvarkymu susijusią problemą, iš naujo peržiūrėti Panevėžio autobusų parko organizuoto konkurso dėl naujos autobusų stoties statybos rezultatus bei persvarstyti pačią koncepciją, ar iš viso verta iškelti autobusų stotį iš miesto centro, rugsėjo 25 d. pasirodė žinutė Panevėžio miesto savivaldybės internetiniame puslapyje, kad bus svarstoma galimybė rekonstruoti esamą autobusų stotį. Joje rašoma, kad miesto taryba artimiausiu metu turės apsispręsti, ar sutinka panaikinti 2006 m. sprendimą iškelti autobusų stotį į J. Basanavičiaus gatvę ir palikti ją miesto centre.

2013 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Antradienis

Nerimsta aistros dėl Panevėžio miesto istorinės dalies

<< Pradžia < Ankstesnis 71 72 73 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 71 iš 73