2017 m. Birželis mėn. 12 d., Pirmadienis

Vasara KARTU!

19059798_1428259833907467_4563744069950074428_n.jpg
Birželio 10 d. Pilietinio judėjimo KARTU nariai su draugais, bičiuliais ir artimaisiais išsiruošė į kelionę. Aplankėme Sodeliškių dvaro sodybą: susipažinome su dvaro istorijA, apžiūrėjome vėjo malūną, kepėme duoną aukštaitiškoje sodyboje, gėrėjomės tvenkiniais, elnių, danielių, muflonų bandomis, susipažinome su senovinių automobilių kolekcija. Pakeliui užkopėme į Kirkilų apžvalgos bokštą, Pabiržėje aplankėme A. Jaronytės, kuri savo rankomis iškasė tvenkinius ir apsodino vandens lelijomis, sodybą. Vakare, išdainavę dainas ir išragavę kiekvieno paruoštas skaniausias kelionines vaišes, pavargę, bet vėl svajodami apie naujas keliones, grįžome namo.
2017 m. Birželis mėn. 05 d., Pirmadienis

E. Jovaiša. Nekurkime diskriminacijos piliečių pasuose

Eugenijus Jovaiša

Šį pavasarį vėl kilo diskusijos dėl asmenvardžių rašymo pasuose nevalstybine kalba. Jau tikriausiai visiems žinoma, kad yra iš esmės du siūlymai, kaip tai daryti.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Gegužė mėn. 30 d., Antradienis

P. Urbšys prakalbo apie dalyvavimą Panevėžio mero rinkimuose

Nors dar tik po dviejų metų, 2019 m., vyks Savivaldybių merų rinkimai, tačiau Panevėžio politinės partijos jau dabar rikiuoja savo kandidatų eiles. Oficialiai dar nėra įvardintas nė vienas galimas kandidatas, tačiau politikos užkulisiuose jau aiškėja galimi kandidatai.

Didžiausią intrigą kelia pilietinio judėjimo „KARTU“ kandidatai. Šio judėjimo kandidatas Rytis Mykolas Račkauskas jau kelerius metus vadovauja Panevėžiui, tačiau prieš kelias savaites vykusiame judėjimo „KARTU“ visuotiniame ataskaitiniame susirinkime jo lyderiu perrinktas Seimo narys Povilas Urbšys prakalbo apie 2019 m. dalyvavimą tiesioginiuose merų rinkimuose.

 Skaitykite: https://jp.lt/rinkimai_meras/

2017 m. Gegužė mėn. 26 d., Penktadienis

Seimas po svarstymo pritarė siūlymams dėl alkoholio vartojimo mažinimo

Seimas po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-4096(2), kuriomis siekiama sumažinti alkoholio vartojimą ir prieinamumą.

Svarstomu projektu numatoma leisti nuo 2018 metų alkoholį įsigyti asmenims nuo 20 metų, t. y. asmenims iki 20 metų būtų draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar jų turėti. Draudimas turėti alkoholinių gėrimų būtų netaikomas asmenims nuo 18 metų, jeigu alkoholinių gėrimų turėjimas būtų tokių asmenų darbo veiklos (pobūdžio) dalis darbo vietoje ir darbo metu. Tačiau, pavyzdžiui, įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams būtų draudžiama alkoholinių gėrimų pardavimo skatinimo veiklai pasitelkti asmenis iki 20 metų.

Pakeitimais siūloma trumpinti alkoholio prekybos laiką – parduotuvėse ir viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu, jį išsinešti būtų leidžiama darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val. Šis draudimas nebūtų taikomas viešojo maitinimo vietose parduodamiems pilstomiems alkoholiniams gėrimams ir tik vartoti vietoje.

Skaitykite: http://www.lrs.lt

2017 m. Gegužė mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Vytautas Sinica. Valstybingumo išbandymas „trimis raidėmis“ (atsakymas A. Nikžentaičiui)

Istorikas Alvydas Nikžentaitis paskelbė tekstą, kuriame teigia, kad „trijų raidžių“ (w, q, x) rašybos įteisinimas Lietuvos piliečių pasuose išspręstų bent penkias reikšmingas Lietuvos problemas. Jos esą 1) padėtų integruoti Lietuvos lenkus, 2) pagerintų santykius su Lenkija, 3) yra būtinos norint padėti lietuvėms, kurioms tų raidžių pase reikia po santuokų su užsieniečiais, 4) mažins migraciją ir 5) padės pasirinkti geresnį atviros Lietuvos ateities scenarijų. Deja, neįmanoma sutikti nei su vienu iš šių penkių teiginių.

Skaitykite: http://www.propatria.lt

2017 m. Gegužė mėn. 22 d., Pirmadienis

Istorikė A. Petrauskienė: Partizanų gyvenimas nėra vien karinis pasakojimas

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos išvakarėse su istorike Aiste Petrauskiene kalbamės apie tai, kaip geriausia įamžinti partizanų atminimą.

Istorikė neseniai apgynė disertaciją tema „Partizaninio karo vietos: įamžinimas ir įpaveldinimas nepriklausomoje Lietuvoje“.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt

2017 m. Gegužė mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Vadovo tribūna

Apie skleidžiamas insinuacijas dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto organizuojant Senvagės ir Skaistakalnio parko atnaujinimo idėjų konkursą – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu RAČKAUSKU.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/vadovo-tribuna-56382

2017 m. Gegužė mėn. 17 d., Trečiadienis

Užduotis miestui: ekologiškesnis ir patogesnis

Panevėžys gavo ES lėšų miesto darnaus judumo planui (DJP) parengti. Finansavimo sutartį su Transporto investicijų direkcija pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Panevėžys – kompaktiškas miestas, čia kone viskas pasiekiama ranka. Tai mūsų stiprybė ir pranašumas. Kartu turime padaryti viską, kad susisiekimas būtų kuo patogesnis, skatinti ekologišką bevariklį transportą ir judresnį gyvenimo būdą. Spręsti šias užduotis ir padės DJP. Būtent jame numatytoms priemonėms galėsime teikti paraiškas gauti ES lėšų“, - teigia administracijos direktorius T. Jukna.    

DJP yra strateginis dokumentas, kurio tikslas – spręsti Panevėžiui kylančius susisiekimo iššūkius, įgyvendinti pasaulinius ekologiškumo reikalavimus, padaryti miestą patogų, patrauklų vietos gyventojams ir svečiams. DJP įgyvendinimas leis sukurti infrastruktūrą, skatinančią sveiką gyvenimo būdą.

Skaitykite: http://panevezys.lt/lt/

2017 m. Gegužė mėn. 17 d., Trečiadienis

Kodėl Seimas vis neratifikuoja Stambulo konvencijos?

Laidoje "Atviras pokalbis" dalyvauvo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys, teisininkas Vygantas Malinauskas ir Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Gegužė mėn. 12 d., Penktadienis

Skaistakalnio ir Senvagės vizija pristatyta visuomenei

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje visuomenei, politikams, architektams savo Senvagės ir Skaistakalnio parko atnaujinimo viziją pristatė Savivaldybės paskelbto architektūrinių idėjų konkurso laimėtoja MB „Pupa - Strateginė urbanistika“.

Kaip teigė šios bendrovės atstovai, jų pateiktos vizijos principas – „racionalus paprastumas“. Siūlant idėjas numatyta spręsti kelias miesto problemas: vienijančiais pėsčiųjų ir dviračių takais sujungti atraktyviąsias zonas (Kultūros ir poilsio parką, Nevėžio pakrantes ir Senvagę, Skaistakalnio parką), suteikti daugiau reprezentatyvumo, patogumo (ypač neįgaliesiems, vežimėliuose vaikus vežiojančioms mamoms) Senvagei ir Skaistakalnio parkui (šiam – ir daugiau saugumo).

Skaitykite: http://panevezys.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 76