2017 m. Gegužė mėn. 01 d., Pirmadienis

Gegužės 5-ąją - ekonomikos forumas

Gegužės 5 d. kino centre „Garsas“ verslo, švietimo ir kultūros atstovai susitiks bendram tikslui - diskusijai apie Panevėžio ateitį, miesto ambiciją. Tai bus diena idėjoms bei pranešimams apie verslą, pramonę, kultūrą bei švietimą – kertines kryptis kuriant klestintį miestą, kuriame gera gyventi. Panevėžio ekonomikos forumas „Panevėžio ambicija: Šiandien - Rytoj – 2030“ skirtas ir panevėžiečiams, ir miesto svečiams.

Forumo tikslas – sukurti erdvę kokybiškai diskusijai apie miesto dabartį, ateitį ir ambicingą viziją. Griausime stereotipus apie Panevėžį, įrodysime, jog Panevėžys stiprus pramonės, kultūros, verslo miestas ir paskatinsime teigiamus pokyčius nubrėždami miesto vystymosi gaires.

Skaitykite: http://panevezys.lt

2017 m. Balandis mėn. 25 d., Antradienis

Visuotinis susirinkimas

Balandžio 24 d. vyko Pilietinio judėjimo KARTU visuotinis ataskaitinis susirinkimas, kuriame patvirtintos veiklos ir finansinė ataskaitos, išrinkta nauja judėjimo taryba, antrai kadencijai pirmininku patvirtintas Seimo narys Povilas Urbšys.

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2017 m. Balandis mėn. 25 d., Antradienis

Vadovo tribūna

Savivaldybė jau antrą kartą yra paskelbusi konkursą miesto gatvėms remontuoti. Kokios kliūtys pradėti darbus, kada galima tikėtis atnaujintų gatvių ir kokius dar darbus ruošiamasi atlikti – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Ar jau pradėti gatvių remonto pirkimai?

Žinoma. Visi važinėjame tomis pačiomis gatvėmis ir matome – padėtis tikrai ne iš geriausių, būtinos skubios ir didelės biudžeto injekcijos gatvėms tvarkyti. Suprasdami, kad pradėti remontą reikia kuo skubiau, šiemet kaip niekada anksti pradėjome darbų viešųjų pirkimų procedūras – anksčiau jos vykdavo tik nuo balandžio, šiemet pradėjome dar sausį. Norime pasitelkti modernias technologijas, jomis gatves galima naujinti greičiau ir ekonomiškiau. Tačiau vis gauname pretenzijų iš įmonių, kurios tokių technologijų netaiko. Darbams skiriame didelį finansavimą, ko gero, todėl konkursas sulaukia tokio susidomėjimo ir netgi, pavadinčiau, aršios kovos įvairiais įmanomais būdais. Apmaudu, kad galimai siekiant ne visai garbingais būdais pasipelnyti vilkinami procesai, o nukenčiame visi mes – panevėžiečiai. Dabar vyksta jau antras konkursas. Tikimės, kad jis baigsis ir galėsime darbus pradėti.

Skaitykite: http://panevezys.lt

2017 m. Balandis mėn. 25 d., Antradienis

Vytautas Sinica. Kodėl mes laisvės prašome? Argi laisvi taip elgiasi?

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 
Demokratijai veikti reikia daugelio dalykų. Tarp jų – kad žmonės balsuotų. Banalu, bet tokia kiekvieno demokratinio proceso pradžia. Jei neveikia ši stadija, neveikia niekas. Žmonės gi balsuoja tikėdami keliais dalykais. Tarp jų ir bent dviem demokratijos pažadais. Pirma, kad jų kaip piliečių valia kažką reiškia, kad esantys valdžioje vadovausis savo supratimu apie tai, kas gera šalies piliečiams ir ko tikisi šalies piliečiai, o ne tuo, ko nori kurios kitos pasaulio sostinės ar organizacijos. Tai suverenumo pažadas, piliečių valdžios iliuzija. Antra, tikimasi, kad politikų pažadai, programos, kalbos debatuose ir tezės lankstinukuose, tegu ir nėra šventa tiesa, bet leidžia tuos politikus pažinti, kad nebalsuojame aklai, o galime žinoti bent esmines vertybines nuostatas ir kryptį, kur links viena ar kita valdžia. Atimkite šį dvejopą tikėjimą iš žmonių ir demokratijos neliks.
2017 m. Balandis mėn. 24 d., Pirmadienis

Vaikščiosime gražesnėmis Nevėžio pakrantėmis

P

anevėžys gauna beveik 613 tūkst. Eur Nevėžio pakrantėms, nuo Stoties g. tilto iki Nemuno g. tilto, tvarkyti. Miesto savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra. „Bus atnaujinta dar viena viešoji miesto erdvė. Įgyvendinę projektą galėsime parodyti dar vieną iki šiol neišnaudojamą patrauklų rekreacinį objektą – Nevėžio upę. Tikimės, kad jos pakrantės taps žmonių mėgstama, lankoma traukos vieta. Įvykdęs šį ir kitus numatytus projektus (Skaistakalnio, Kultūros ir poilsio parkų, Senvagės, Bendruomenių rūmų prieigų bei kt.) Panevėžys galės pasigirti atnaujinęs beveik visą pro miestą tekančios upės aplinką – iki pat Vakarinės (buvusios Savitiškio g.) tilto“, – teigia administracijos direktorius Tomas Jukna.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt

2017 m. Balandis mėn. 22 d., Šeštadienis

Darom ir gamta padėkos!

18057734_1296790537073412_8743988192594880479_n.jpg

Balandžio 22 - ąją Pilietinis judėjimas KARTU prisijungė prie pavasarinės tvarkymosi talkos DAROM. Šiemet organizatoriai prisijungti prie bendruomeniškumą ir sąmoningumą skatinančios akcijos kvietė šūkiu - „Darom ir gamta padėkos!".
Pilietinis judėjimas KARTU antrus metus nutarė imtis talkos buvusios Verdenės mokyklos teritorijoje ir aplink ją. Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė Zita Kavaliauskaitė ir jos kuruojamos neformaliojo ugdymo programos "Ekologijos džiunglėse" moksleiviai iš A.Lipniūno progimnazijos.
Smagu, kad šiemet atliekų surinkome mažiau. Norisi daryti išvadą, kad žmonės iš tiesų tampa sąmoningesni ir atsakingiau žiūri į savo gyvenamąją aplinką.

20170422_111339.jpg

2017 m. Balandis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Skirkite savo 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio

Kviečiame visus prisidėti prie Pilietinio judėjimo KARTU 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Judėjimo KARTU identifikacinis nr. 303050958, sąskaita SEB banke,  Nr.LT24 7044 0600 0789 4884.

Dėl 2 proc. GPM prašymą pateikti galite Valstybinei mokesčių inspekcijai raštu ar elektroniniu būdu.

Paraginkime šeimos narius, kaimynus ar bendradarbius paremti Judėjimą KARTU!

 

KARTU Panevėžiui - Tu ir Aš!

2017 m. Balandis mėn. 17 d., Pirmadienis

Antroji Velykų diena bendruomeniškai

17974311_10209401308212204_1045067074_n.jpgBalandžio 17 – ąją Panevėžio Centro vietos bendruomenė, Pilietinis judėjimas KARTU ir Panevėžio Senukų prekybos centras kvietė panevėžiečius, nepaisant šaltuko, pasidžiaugti pavasario saule ir atšvęsti antrąją Velykų dieną bendruomeniškai.

Ir maži, ir dideli dekoravo margučius su pedagoge Vitalija Daugėliene, norintieji išbandė jėgas mėtant smiginio strėlytes, o mažiausieji kalbino tėvelius ir senelius nepabijoti prisiminti vaikystės ir paridenti margučius.

 

20170417_124731.jpg

20170417_131803.jpg

2017 m. Balandis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Bendruomeniškos Velykos

17917169_1286040141481785_6045584035842422155_o.jpg

2017 m. Balandis mėn. 12 d., Trečiadienis

Krescencijus Stoškus. Nacionalinis susitarimas: draugai ir priešai

stoskusPenktadienio vakarą į Vilniaus oro uostą parskrido prof. Mažylis, Vokietijos diplomatiniame archyve suradęs Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą. Toks darbas tikrai vertas pagarbos ne tik dėl profesionalios nuovokos, bet ir dėl patriotiškumo. Todėl galima suprasti aistringą ir ištisą savaitę trukusį žiniasklaidos susižavėjimą šiuo netikėtu įvykiu. Bet apima šiurpas, kai tie patys komunikcijos kanalai, užuot pradėję jau ir taip pavojingai pavėluotas diskusijas apie planuojamą partijų susitarimą stabdyti emigraciją ir įveikti demografinę krizę, durtuvais sutinka pačią demokratinės sutarties idėją.

Skaitykite: http://www.pozicija.org/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 75