2018 m. Gegužė mėn. 17 d., Ketvirtadienis

„TARP DVIEJŲ PASAULIŲ“: S. ŠALKAUSKIO MINTYS APIE LIETUVĄ IR JOS MISIJĄ PASAULYJE

1919 metais, studijuodamas filosofijos doktorantūroje Šveicarijoje, S. Šalkauskis publikavo beveik 300 puslapių apimties monografiją „Tarp dviejų pasaulių: Lietuvos nacionalinės civilizacijos klausimo sintezė“. Knygos tikslas – pristatyti tik ką politinę nepriklausomybę paskelbusios lietuvių tautos esmę ir ypatingumą kitoms Europos ir pasaulio tautoms. Prancūzų kalba parašyta knyga pasižymi išskirtiniu stiliumi – gyvumu, spalvingumu, aiškumu, susižavėjimą keliančiu sugebėjimu derinti subtilų humorą su beveik iki mistinių gelmių nusileidžiančiomis įžvalgomis. Reikia pripažinti, kad šis S. Šalkauskio jaunystės tekstas konstrastuoja su vėliau jo parašytais veikalais – perdėm sistemiškais ir neretai sunkiai skaitomais. Tiesiog kitoks, nepažintas mūsų S. Šalkauskis! 

Ypač svarbus yra knygos įvadas, kuriame S. Šalkauskis išdėsto savo požiūrį į tautos tapatumą apskritai. Atsispyręs nuo gana migloto A. Mickevičiaus tautos apibrėžimo („Nacionalumas yra ne kas kita, kaip individualumo didžiąja prasme plėtotė“, p. 13), bet griežtai atsiribojęs nuo šiam poetui būdingos „siauros nacionalinio mesianizmo idėjos“ (p. 13), S. Šalkauskis akcentuoja dvi esmines mintis, kurios, galima teigti, sudaro tautos dvasinės sveikatos laidą.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt

2018 m. Gegužė mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys. Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga

Povilas Urbšys

Daugiau nei prieš trejus metus Panevėžio miesto žmonės savivaldos tarybos rinkimuose didžiausią pasitikėjimą išreiškė sąrašo KARTU atstovams, tarp jų – ir dabartiniam merui Ryčiui Mykolui Račkauskui. Tie panevėžiečiai, kurie rinkosi mus, patikėjo, jog pažadinsime miestą iš sąstingio ir atversime savivaldą žmonėms.

Naujai išrinktas meras su sudaryta nauja dauguma įdėjo nemažai pastangų prikelti miestą iš komos būsenos. Bet... Kai kuriais atvejais buvo per daug susikoncentruota į architektūrinius sprendimus miesto sutvarkymui, o opios socialinės problemos tarsi iškrito iš prioritetų sąrašo. Taip pat į paraštę buvo nustumti prieš rinkimus duoti pažadai sustiprinti bendruomeniškumą mieste.

Liko mažiau nei vieneri metai iki naujų mero ir miesto savivaldos tarybos rinkimų. Manau, pats laikas įsivertinti ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias savo puses. Turime išdrįsti atsakyti į tris pagrindinius klausimus: kiek žmonės pajuto esmines permainas mieste? Kiek savivaldos administracinė valdžia tapo jautresnė žmonių skauduliams? Kiek sumažėjo biurokratinių užkardų verslui ir bendruomenėms?

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 08 d., Antradienis

Nuo P. Urbšio nusigręžė Panevėžio miesto valdžioje esantys bendražygiai

Kitais metais vyksiantys tiesioginiai merų rinkimai jau dabar kelia intrigas Panevėžyje. Pilietinio judėjimo „Kartu“ fronte dedasi keisti dalykai – vidinė priešprieša tarp judėjimo narių.

Ji prasidėjo tuomet, kai pilietinio judėjimo lyderis, Seimo narys Povilas Urbšys pareiškė, jog galimai dalyvaus 2019 metų tiesioginiuose mero rinkimuose. Tą patį planuoja daryti ir dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, kuris praėjusiuose rinkimuose buvo pilietinio judėjimo iškeltas kandidatas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 07 d., Pirmadienis

Atviras laiškas gerbiamai Seimo narei Rasai Juknevičienei

Tomkevicius.jpg

Perskaičius Jūsų straipsnį, kilo noras ir man išreikšti savo nuomonę.

Visa, ką išsakysiu šiame straipsnyje, nėra kaltinimai Jums. Paprasčiausiai naudojuosi konstitucine teise ir galimybe laisvai reikšti savo nuomonę.
Manau, kad mūsuose politikams yra priimta krautis sau politinį bagažą kitų žeminimo sąskaita. Taip kaupiamas politinis kapitalas naujiems rinkimams. Aišku, man , kaip eiliniam rinkėjui, krikščioniškos moralės žmogui ir vienam iš trijų milijonų Jūsų, kaip politikų, darbdavių toks būdas yra nepriimtina. Jūsų straipsnyje Povilui Urbšiui priskiriama visa puokštė neigiamų bruožų. Atrodo, kad ir labai norėdamas nebeturėtum ką pridėti. Deja, šis, tokią puokštę neigiamų bruožų turintis politikas, drįsčiau ištarti žodį - triuškinančiai laimi rinkimus į Seimą. Kyla klausimas, ar tie rinkėjai atidavę savo balsus už P.Urbšio kandidatūrą yra kažkokie nepilnaverčiai ar kvailiai? Vaikystėje skaitytose pasakose pastebėjau, kad karalystėje paprastai būdavo vienas kitas kvailelis. O kad Panevėžio vakarinėje apygardoje būtų jų šimtai ar tūkstančiai, nesinori tikėti.

Daug nesiplėsdamas apsistosiu tik ties vienu iš kaltinimų, t.y. politinė nekompetencija. Paradoksalu, bet rinkimus laimėjusi dauguma koalicijos formavimui pagrindiniu derybininku pasirinko Povilą Urbšį. Atleiskite, čia vėl matau Jūsų prasilenkimą su sveika logika.

Skaitykite daugiau...

2018 m. Gegužė mėn. 03 d., Ketvirtadienis

Pilietinio judėjimo KARTU visuotinis susirinkimas

Pateikiama „DSCF0021.JPG“Balandžio 30 d. vyko Pilietinio judėjimo KARTU visuotinis susirinkimas. Pirmininkas Povilas Urbšys susirinkimą pradėjo šventiškai, sveikindamas judėjimo narius su 5 metų gimtadieniu. Pilietinis judėjimas KARTU įsteigtas 2013 – ųjų metų balandį. Susirinkime judėjimo nariai patvirtino metines finansinę ir veiklos ataskaitas.

„Politika kaip sriuba. Aš siūlau neskubėti jos ragauti vos pradėjus virti. Palaukime, kol išvirs, tada kartu paragausime“,- kalbėjo P.Urbšys pristatydamas savo ketinimus prisiimti didesnę atsakomybę už miestą. Pirmininkas savo ketinimus įvertino kaip galimą atsinaujinimą ir pastiprinimą.

Jau prieš susirinkimą judėjimo nariai buvo informuoti apie judėjimo pirmininko ketinimus prisiimti didesnę atsakomybę už miestą, tad susirinkimo metu judėjimo nariai aktyviai pasisakė ir uždavė klausimus judėjimo pirmininkui ir judėjimo pirmininko pirmajam pavaduotojui, dabartiniam Panevėžio miesto merui Ryčiui Račkauskui, kuris teigė, norintis tęsti pradėtus darbus ir kandidatuoti į Panevėžio miesto merus antrai kadencijai.

Pirmininkas nutarė susirinkimo metu pasitikrinti judėjimo narių pasitikėjimą. Slaptas balsavimas parodė, kad didžioji dauguma judėjimo pirmininku pasitiki. Pirmininkas birželio pradžioje šaukia dar vieną vsuotinį narių susitikimą, kuriame kviečia plačiau diskutuoti apie artėjančius savivaldos rinkimus ir judėjimo tikslus bei padarytus darbus mieste.

2018 m. Gegužė mėn. 02 d., Trečiadienis

Dėl Panevėžio mero posto užvirs įnirtinga kova: aiškėja pirmieji kandidatai

Jau prasideda tiesioginių merų rinkimų maratonas – partijos pradeda sudarinėti galimų kandidatų sąrašus, o tvirtinti juos planuojama rudenį. 

Kone pirmieji daugelio Lietuvos miestų kandidatus į merus patvirtino Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionių demokratai (TS–LKD). Konservatoriai patvirtino didžiąją dalį kandidatų į merus, bet kandidatai didmiesčiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje bus tvirtinami rudenį.

Iš viso TS–LKD taryba patvirtino 44 kandidatūras. Tačiau dalyje savivaldybių kandidatų dar nėra, nes didesniuose miestuose nuspręsta rengti pirminius atvirus rinkimus. Tokie rinkimai planuojami surengti Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje ir Panevėžyje.

Dabartinis miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas naujienų portalui JP drąsiai ir atvirai pasakė, kad dalyvaus kitąmet mero rinkimuose.

Apie dalyvavimą kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose prabilo ir Seimo narys, pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys.

„Pirmiausia, manau, reikia galvoti ne apie merų rinkimus, bet apie artėjančius savivaldos rinkimus. Kas yra svarbiau, išsiaiškinti yra vienas būdas – pilietinio judėjimo vidinės diskusijos. Turime išsiaiškinti, ar esame stiprūs, ar silpni, ar padarėme viską, kaip politinė jėga. Manau, kad ši diskusija padėtų išaiškinti keletą niuansų, kas turėtų būti kandidatu merų rinkimuose: dabartinis meras R. Račkauskas ar pilietinio judėjimo dabartinis pirmininkas – aš. Tai turėtų paaiškėti atviroje diskusijoje. Turime kritiškai pažvelgti ir įvertinti savo veiklą“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 02 d., Trečiadienis

Išbandomas seniūnijų modelis

Gegužės mėnesį Panevėžio gyventojams Savivaldybė pasiūlys naujovę – vakarinėje miesto dalyje pradės dirbti priimamasis, kuriame bendruomenei bus teikiama dalis seniūnijų paslaugų.

„Tai pilotinis projektas. Juo pabandysime išsiaiškinti, ar gyventojams patogu ir patrauklu, kai dalis savivaldos ir seniūnijų paslaugų teikiama arčiau namų. Pradžios tašku tampa kone labiausiai apgyvendintas Klaipėdos mikrorajonas. Projektui pasiteisinus, priimamojo padalinių galėtų atsirasti ir kitose miesto vietose. Tai galėtų tapti ir seniūnijų pradžia Panevėžyje“, - sako meras Rytis Račkauskas.

„Savivaldybės priimamojo padalinys veiks „Panevėžio butų ūkio“ patalpose, Dariaus ir Girėno g. 6, šalia buvusio „Žaros“ prekybos centro. Čia bus teikiamos socialinės ir gyvenamosios vietos deklaravimo, informavimo, priimamojo paslaugos. Arčiau gyvenamosios vietos teikiamos paslaugos turėtų būti patrauklios mikrorajono gyventojams, ypač tiems, kuriems sunku pasiekti Savivaldybę“, – sako Tarybos narys Rimantas Ridikas.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2018 m. Balandis mėn. 29 d., Sekmadienis

"Savaitės panoramoje" Seimo narys, judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys

tvlaidoje.jpg

Žurnalistas Tomas Dapkus savo paskyroje socialiniame tinklapyje Facebook klausia: "Ar prezidentė Dalia Grybauskaitė siekė, kad valstiečiai nelaimėtų Seimo rinkimų? Ar artėjant Prezidento rinkimams 2019 aštrės D.Grybauskaitės kritika premjerui Sauliui Skverneliui? Ar valstiečiai diskreditavo save gindami susikompromitavusi žemės ūkio ministrą? Kodėl partijos bijo nepartinių judėjimų?"

"Savaitės panoramoje" jis kalbėjosi su Seimo nariu, pilietinio judėjimo KARTU pirmininku Povilu Urbšiu.

T.DAPKUS. Pone Urbšy, Jūs pats esat nepartinio visuomeninio judėjimo Panevėžyje lyderis. Dabar steigiasi vis daugiau nepartinių vietinių judėjimų, kai kurie jų labai sėkmingi, pvz. Kauno miesto mero V.Matijošaičio judėjimas, Jūsų judėjimas Panevėžyje, dabar steigiamas judėjimas pietų Lietuvoje... Tačiau politinės partijos į tuos nepartinius judėjimus žiūri labai neigiamai. Kodėl Jūsų manymu?

P.URBŠYS. Visų pirma, kaip ten bebūtų, atsiranda politiniai konkurentai. Dabar bandoma formuoti nuomonę, kad yra iškilusi grėsmė partiškumui. Ta grėsmė kyla būtent iš tokių alternatyvų kaip LVŽS sąrašas, kuris buvo sudarytas iš partinių ir nepartinių, ar, sakykime, tų nepartinių judėjimų. Bet man atrodo, grėsmės partijoms, visų pirma, kyla iš vidaus. Mes matome ideologinės tapatybės krizę, moralinės tapatybės krizę. Ir vienaip ar kitaip, kol pačios partijos bus pažeidžiamos, tai, be abejo, judėjimai bus alternatyva.

Bet judėjimai taip pat gali būti pažeidžiami tos pačios valdžios. Čia reikia mesti akmenį ir į savo daržą. Tikrai, ir judėjimas, kuriam aš vadovauju, neapsaugotas nuo valdžios pagundų ir gali pasakyt, kad mes esam dovanos, o ne žmonės, kurie mus išrinko, dovanos. Ir mes galime tapti ta pačia politinė sistemine jėga, jeigu įsijausime į savo galias ir nesuvoksime, kad tomis galiomis turime dalintis su piliečiais.

Bet aš matau ir kai kurių partijų nenorą keistis, skaidrėti, bet viską daryti, kad užspausti alternatyvas. Bet vėl. Tos alternatyvos save diskredituos tiek, kiek pačios sau taikys dvigubus standartus, t.y. pradės vadovautis tuo, kuo vadovavosi anksčiau buvę.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/

2018 m. Balandis mėn. 23 d., Pirmadienis

Darom 2018

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Balandžio 21 - ąją Pilietinis judėjimas KARTU su pirmininkus Seimo nariu Povilu Urbšiu prisijungė prie pavasarinės tvarkymosi talkos DAROM. Pilietinis judėjimas KARTU jau trečius metus švarina Verdenės mokyklos teritoriją ir jos prieigas. 

Džiugu, kad stipriai sumažėjo plastiko taros, tačiau akivaizdu, kad reikia kuo greičiau supirkinėti ir stiklo tarą. Stiklinių butelių radome tiek daug, kad nusprendėme rūšiuoti.
Noris palinkėti kiekvienam, prieš metant šiukšlę ant žemės, dar kartą pagalvoti ar tikrai ji tokia sunki, kad negalime jos nunešti iki šiukšliadėžės ir apie atliekas gamtoje, jų yrimo laiką pakalbėkime su vaikais, anūkais. Spalvoti saldainių popieriukai nepuošia pradedančių žaliuoti pievų.

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2018 m. Balandis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Merų rinkimai Šiaurės Lietuvoje – ar maištininkai griaus kunigaikštystes?

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Politikos žinovai dažnai kartoja, kad praėjusiuose Seimo rinkimuose balsuota ne už gerus, o prieš blogus buvusius politikus. Vargu ar tai taikoma mažoms savivaldybėms, kurios dažnai pelnytai ir nepelnytai pravardžiuojamos kunigaikštystėmis. Akivaizdu, kad dauguma dabartinių merų norės pratęsti savo viešpatavimą ir dalyvaus rinkimuose. 15min pradeda publikacijų ciklą apie artėjančius merų rinkimus.
Dabartiniam merui – Ryčiui Mykolui Račkauskui – kalbos apie dar vieną kadenciją riečia nosį – esą dar reikia dirbti, o ne puikuotis. Pasigirdo kalbos, kad į Panevėžio merus kandidatuos to paties judėjimo „Kartu“ narys Povilas Urbšys. Ar tikrai? P.Urbšys priminė, koks buvo tokio gando pradžios kontekstas: „Andrius Kubilius pasakė, kad atstatys demokratiją Lietuvoje. Rasa Juknevičienė kalbant dėl Panevėžio pasakė kovosianti iki paskutinio kraujo lašo. Aš tokį iššūkį priėmiau. Tai buvo politinis pingpongas. O jei rimtai – dabar mes kalbame apie pradėtus darbus, tuo pačiu metu bandant išjudinti Panevėžio miestą iš konservatorių bei socialdemokratų sąstingio. Dabartinis meras tikrai galėtų pabaigti pradėtus darbus antroje kadencijoje. Nebent jo apsisprendimas būtų kitoks.“
Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 83