2018 m. Birželis mėn. 04 d., Pirmadienis

Iš judėjimo bėga kaip iš skęstančio laivo?

Dar visai neseniai kaip ant mielių kilęs politinis judėjimas „Kartu“ išgyvena katastrofą – prasidėjus vadų rietenoms jis skilo į dvi dalis. Ar bene per pusę sumažėjus seimūno P.Urbšio pasekėjų, dar liks jėgų šiam judėjimui šturmuoti savivaldybių rinkimus ir užimti mero postą?

Prieš trejus metus savivaldybių tarybų rinkimuose Panevėžyje užtikrintai laimėjęs politinis judėjimas „Kartu“, dabar tiesiog nyksta akyse.

Prasidėjus tarpusavio rietenoms, iš šio judėjimo pabėgo visas pulkas narių.

Kadangi nenurodomi tikslūs buvusių ir esamų narių skaičiai, galima tik spėlioti, kad nubyrėjimas buvo labai smarkus – kažin ar liko bent pusė to, kas buvo.

Geriausiais laikais judėjimas „Kartu“ lyg ir vienijęs apie 70 aktyvių miestiečių, o dabar jame likę neva kokie keturiasdešimt.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 03 d., Sekmadienis

...

Sveikinimas_su_Sajudžio_diena.jpg

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

Dabar konservatoriai neleistų susikurti Sąjūdžiui

Jei prieš 30 metų Lietuvą būtų valdę konservatoriai, Sąjūdžiui, tuoj minėsiančiam gražų jubiliejų, nebūtų buvę lemta prikelti visos Tautos ir prisidėti prie valstybės atkūrimo. Pasak Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Povilo Urbšio, būtent konservatoriai, į valdžią, beje, atėję Sąjūdžio pagalba, vėliau padarė viską, kad visuomeniniai judėjimai būtų eliminuoti iš šalies gyvenimo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 29 d., Antradienis

Savivaldybės paslaugos – arčiau panevėžiečių

Panevėžio miesto savivaldybė artėja prie panevėžiečių – S. Dariaus ir S. Girėno g. 6, „Panevėžio butų ūkio“ patalpose, šalia buvusio „Žaros“ prekybos centro, oficialiai atidarė naują savivaldos institucijos priimamąjį.

Čia panevėžiečiams bus teikiama dalis seniūnijų paslaugų. Be to, vakarinio Panevėžio mikrorajono gyventojams nebereikės važiuoti į miesto centrą – jie negaišdami laiko galės pateikti prašymus deklaruojant gyvenamąją vietą ir tvarkant kitus dokumentus.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 28 d., Pirmadienis

Arvydas Šliogeris. Tauta, neturinti elito – tauta be ateities

Arvydas Å liogeris. Tauta, neturinti elito – tauta be ateitiesIš profesoriaus Arvydo Šliogerio pokalbio su Ohajo universiteto (Ohio university, USA) Filosofijos departamento profesoriumi dr. Algiu Mickūnu.

Sąjūdį padarė humanitarai

Mokslo Lietuva. Gerbiamieji profesoriai nepagailėjo aštrios kritikos žodžių Lietuvoje vykstantiems reiškiniams apibūdinti, pasitelkė net JAV istorijos bei dabarties patirtį. Ir vis dėlto matuojantis kad ir geriausią svetimą drapaną, žmogus visada mąsto, kaip atrodys savo aplinkoje. Taip ir su pavyzdžiais – jie paveikūs tiek, kiek siejasi su mūsų pačių patirtimi ir mums rūpimais dalykais. Todėl rūpi štai ko paklausti. Kaip atsitiko, kad 1918 m. atkuriant Lietuvos valstybę saujelė lietuvių inteligentų rado į ką atsiremti, o mūsų laikais tarsi viskas slysta iš po kojų? Juk buvo laikai, kai oficialioje aplinkoje lietuviškai buvo draudžiama net kalbėti, 40 metų lietuviai savo gimtoje žemėje neturėjo teisės rašyti ir skaityti lotyniškomis raidėmis. Ir vis dėlto tie mūsų tautos idealistai, pirmieji atgimusios tautos inteligentai, rado iš kur semtis stiprybės. Jie rėmėsi į pamatines tautos vertybes, kurios vis dėlto išliko net ir sunkiausios tautinės priespaudos metais. Kaip atsitinka, kad aukštuosius mokslus baigę tautiečiai savo atkurtoje valstybėje niekieno neverčiami pradeda tą pačią politiką, kurią varė aršūs rusintojai? Tik vietoj rusifikacijos dabar mus mėginama pamauti ant angliško kurpalio.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

Tėkmė. Praeinančiųjų pėdsakais

Tekstas skelbtas Panevėžį pristatančioje knygoje „Panevėžys. Jausmai“. Panevėžys: Amalkeros leidykla, 2018 m. 

Panevėžys atrodė niekur neskubantis miestas. Ta pati „sasyska“, tas pats už stadiono išdygęs devynaukštis, šalia kurio vis dar tie patys vaikystės futbolo vartai – du medžiai pievoje. Tas pats „Garsas“, ta pati ledainė Laisvės aikštėje. Ta pati Senvagė, aplink kurią suki ratus, simboliškai vis sugrįždamas į nesikeičiantį pradžios tašką. Ta pati Raudonoji bažnyčia, gyvenanti liturginių metų cikliškumu. Tas pats prisikėlimo tebelaukiantis konservų fabrikas, ta pati nudrengta autobusų stotis ir tas pats savyje užsisklendęs viešbučio monolitas… Rodos, čia pat nuo dviračio turėtų nušokti senelis, parmynęs po vakarinių pamaldų. Namuose jau turėtų garuoti bobutės sausainiai. Tačiau tai tik mano atsiminimai, tik praeinančiojo pastanga neleisti laiko tėkmei nusinešti brangiausių prisiminimų, tik bandymas sugrįžti į tą gilius pėdsakus širdyje palikusį laiką. Nebeįbrisiu į tą vandenį.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

PROF. EGIDIJUS ALEKSANDRAVIČIUS: „GYVENKIME LOKALIAI, MĄSTYKIME IR VEIKIME GLOBALIAI“

Esu toks žmogus, kuris labiau tiki žmogaus prigimtiniais stebuklais negu Pasaulio banko prognozėmis. Taip pat tikiu, kad žmogui negana būti darbuotoju labai didelėje gamykloje ar fabrike, lenktyniaujančiame siuvėjų arba verpėjų skaičiumi su Kinija. Aš manau, kad žmogui reikia dar kažko daugiau. Kai kas įsivaizduoja, kad homo faber yra vienintelė žmonių siekiamybė. Bet žmogus yra tam tikra paslaptis, kurios neįmanoma visiškai nuspėti. Šiandien pasaulis vis labiau mato, kokiu greičiu technologijos pinga ir kokiu greičiu idėjos brangsta. Miestai jau nustojo būti sandėliai ir didžiųjų konvejerių koncentracijos vieta. Miestai yra idėjų, metaforų, simbolių, ženklų, prasmių generavimo lizdai.

Mano bičiulis Gintautas Mažeikis nuolat kartoja, kad miestas, kuris nesupranta, ką reiškia bohema arba neturi bohemistų, turi rimtai susirūpinti ir samdyti juos. Bohemos, kuriančio žmogaus būties lizdas, ko gero, šiandien yra svarbiausias. Maži universitetai, maži universitetiniai koledžai, kitokie nenaudingus dalykus studijuojantys ar studijuojančių žmonių susibūrimai yra vienas geriausių miesto, nesvarbu kokio, didelio ar mažo, savigarbos dalykas. Tai susieja ir didžiąsias industrijas, ir robotikas, ir ką tik norite. Bet viskas visgi prasideda nuo vieno žmogaus.

Skaitykite: http://kmintys.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

PRIEŠ 70 METŲ VYKO DIDŽIAUSIAS TRĖMIMAS LIETUVOS ISTORIJOJE

1948 m. gegužės 22-ąją, šeštadienį, karinės-operatyvinės grupės į gyventojų butus miestuose ėmė belstis vidurnaktį, į sodybas kaimuose – 4 valandą ryto. Daiktams susikrauti buvo skiriamos viena dvi valandos. Trėmėjai, kaip ir per ankstesnes akcijas, skubindavo, kai kurie neleisdavo krautis daug vietos užimančių daiktų; retas kuris išgąsdintiems, sutrikusiems žmonėms duodavo praktiškų patarimų. Nors Lietuvos žmonės jau turėjo nemenką trėmimų patirtį, ne kiekvienas galėjo ramiai ir apgalvotai rengtis prievartinei kelionei, kurios maršrutas ir ištrėmimo terminas nebuvo žinomi.

Didžiausias XX a. vidurio trėmimas užklupo Lietuvą 1948 m. gegužės 22 d. Jis surengtas remiantis SSRS Ministrų Tarybos 1948 m. vasario 21 d. nutarimu, kuriuo vadovaudamasi Lietuvos SSR Ministrų Taryba ir Lietuvos KP(b) Centro komitetas 1948 m. gegužės 18 d. priėmė savo visiškai slaptą nutarimą „Dėl priemonių ryšium su banditų ir banditų pagalbininkų buožių šeimų iškeldinimu“.

Skaitykite: http://www.bernardinai.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

„Kartu“ – jau atskirai

Miesto Taryboje ištirpo praėjusiuose savivaldos rinkimuose triumfavusio judėjimo „Kartu“ gretos. Jo įkūrėjas Povilas Urbšys, pareiškęs norą Seimo nario kėdę iškeisti į Panevėžio mero, gavo progą įsitikinti vis dėlto nesąs absoliutus paties įkurtos politinės organizacijos lyderis. Seimūnui nugarą atsuko iš jo vadovaujamo judėjimo pasitraukusi beveik visa miesto Tarybos „Kartu“ frakcija.

Seimūnas tvirtina įžvelgęs, jog jo ketinimai kandidatuoti į merus sukels audrą judėjimo viduje. Visgi pripažįsta skilimo, koks įvyko, nesitikėjęs. Iš judėjimo pasitraukę 17-iolika aktyviausių narių sudarė net trečdalį „Kartu“ bendruomenės. „Dirbau tokį darbą, kuriame reikėjo svarstyti visus variantus. Iš pat pradžių siūliau nekonfliktuoti, bet buvau paruošęs ir planą B – konfliktiškąjį variantą. Numačiau, kad gali būti skilimas, bet man buvo netikėtas sprendimas draskyti judėjimą. Galvojau, kad R. Račkauskas bandys pačiame judėjime įtikinti žmones, bet ne jam pritariančius skatinti išeiti“, – buvusiam artimam politiniam bendražygiui kirto P. Urbšys.
Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

VVSK pritarė įstatymo pakeitimams, kurie užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritarė patobulintam Vietos savivaldos įstatymo projektui. Komiteto inicijuoto projekto nuostatos suformuluotos komitetui įvertinus ir apibendrinus gyventojų, savivaldybių, valstybės institucijų ir Vyriausybės atstovų, kurie vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą, pasiūlymus bei praktinius įstatymo įgyvendinimo iššūkius savivaldybėse.

Projektu siūloma aiškiau apibrėžti, kas yra laikoma savivaldybės tarybos opozicija ir mažuma. Taip pat siūloma patobulinti savivaldybės tarybos sudaromo Kontrolės komiteto, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų skyrimo reglamentavimą. Siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus savivaldybės tarybos sudaromų komitetų ir komisijų pirmininkams ir numatytas jų atleidimą iš pareigų, jei yra pažeidžiamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys, pažymėjo, kad Vietos savivaldos įstatymo siūlomi pakeitimai užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą, ypač tose savivaldybėse, kuriose savivaldybės tarybos daugumai priklausančių narių ir tiesiogiai išrinkto mero politinės pažiūros skiriasi.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 83