2018 m. Liepa mėn. 01 d., Sekmadienis

P.Urbšys pajuto politinės inkvizicijos laužų kvapą

Per patį vasaros karštymetį Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje apsilankę STT agentai išsivedė merą Rytį Mykolą Račkauską, patupdė dviem paroms į areštinę, o teismas jį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Meras įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Noamas Chomskis. 10 masių valdymo būdų

mitingas-maskvoje-2017-06-12-twittwe.com-d-frenkel-nuotr-1

Chomskis (1928) amerikiečių lingvistas ir politikos aktyvistas. Dėstė Masačusetso technologijos institute, Lingvistikos ir filosofijos departamente. JAV Mokslo akademijos narys. Jis žavus savo jaunatvišku kairuoliškumu (ne leftizmu ar „moksliniu liberalizmu“) su anarchijos „prieskoniu“, o jo įžvalgos verčia kiek kitaip žvelgti į pasaulį. Ne vienas pastebės, atpažins ir Lietuvos žiniasklaidos naudojamas poveikio visuomenei priemones. Kadangi masių valdymo būdų, matyt,  yra daugiau nei šimtas ir vienas, straipsnio pavadinime galėtų būti žodis „dažniausi“. Ne kiekvienas sutiks su kai kuriomis Chomskio interpretacijomis, tačiau jis visiškai teisus teigdamas: jeigu žmonės ima reikšti nepasitenkinimą kasdiene politika, kurios ištakos yra siauri korporatyviniai viršūnių ir jų statytinių interesai, tai, siekiant išvengti prievartos prieš savo piliečius, tam pasipriešinti gali tik propaganda, kurios instrumentas yra žiniasklaida.

Skaitykite: http://alkas.lt

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Panevėžio taryboje valdančiuosius paliko P. Urbšio judėjimo atstovas

Šiandien Panevėžio miesto tarybos posėdyje iš frakcijos „Kartu“ pasitraukė Rimas Ridikas. Politikas, į miesto tarybą išrinktas su P. Urbšio judėjimu, nusprendė palikti valdančiąją daugumą.

Pareiškimą perskaitęs politikas, kuris vienintelis iš valdančiosios daugumos nepareiškė moralinės paramos nuo pareigų nušalintam ir teisėsaugos įtarimų sulaukusiam miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, teigė paliekantis valdančiuosius.

Moralinę paramą ir palaikymą šiandien posėdyje išreiškė daugelis valdančiosios daugumos atstovų.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Panevėžyje trankiai skaldomi politiniai antausiai: vieni kitiems liepia atsistatydinti

Atsistatydinti raginamas ne tik Panevėžio meras, bet ir Seimo narys P. Urbšys.

Politinės aistros Panevėžyje įkaito iki virimo temperatūros. Įtarimų prislėgtą ir teismo trims mėnesiams nuo pareigų nušalintą merą Rytį Račkauską atsistatydinti spaudžia nebe tik opozicinės frakcijos. Antausį skėlė ir buvę politiniai bendražygiai – prieš trejus metus R. Račkauską į merus išvedusio, o dabar nusiteikusio jo vietą po aštuonių mėnesių užimti Seimo nario Povilo Urbšio komanda. 

Mero rinkimams besiruošiančio P. Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ po būstinėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ginkluotų pareigūnų atliktos kratos demonstruoja atsiribojantis nuo R. Račkausko reikalų. „Urbšininkai“ jo reikalauja trauktis iš mero posto, o R. Račkauską palaikančios miesto tarybos frakcijos – atsisakyti „Kartu“ vardo. 

Išplėstiniame judėjimo tarybos posėdyje antradienį, pasak P. Urbšio, dalyvavo beveik visi jo nariai. Lyderis tikina jau turintis 50 sekėjų – esą iš judėjimo prieš porą mėnesių pasitraukus R. Račkauskui su keliolika šalininkų, gretos vėl pasipildė dešimčia naujų narių. 

„Kas siekė, kad judėjimas subyrėtų, apsiskaičiavo“, – tvirtino P. Urbšys. Anot jo, raginimą R. Račkauskui palikti mero kėdę palaiko visa judėjimo taryba – balsuojant atsirado tik vienas susilaikęs. 

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Ar sprendimas autobusų stotį statyti kaip naują atskirą pastatą yra tikrai tinkamas?

Matydamas diskusijas dėl Panevėžio miesto autobusų stoties vietos, siūlau dar kartą nuodugniai apsvarstyti, ar tikrai yra racionalus pagrindas Panevėžio miesto autobusų stotį statyti kaip atskirą naują pastatą.

Siūlau esamą stoties pastatą Savanorių a. 5  rekonstruoti ir esant būtinumui numatyti jame papildomas funkcijas. Pavyzdžiui, kartu viename pastate galėtų būti ir Panevėžio miesto turizmo ir informacijos centras ir t.t.

Stebint šią situaciją keletą metų ir dalyvaujant architektūriniuose svarstymuose, tenka daryti išvadą, jog ji kilo iš to, kad buvo priimami vienašališki sprendimai, neatskleidžiant tikros situacijos, sprendimas priimtas iš vieno pasiūlymo.

Skaitykite: http://panskliautas.lt

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Valdžiažmogių genezė

Povilas Urbšys

Panevėžio miesto mero sulaikymas ir jam pareikšti įtarimai už korupcinius nusikaltimus priverčia suabejoti: gal išties neįmanoma iš politinių arklidžių išmėžti savanaudiškumą ir pažaboti neribotą valdžios geidulį?

Juk jei kas nors daugiau nei prieš trejus metus būtų pasakęs, jog Panevėžio miesto meru nuo visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ išrinktas žmogus, dar rinkimų naktį žurnalistams pareiškęs, kad vienas iš pagrindinių darbų savivaldybėje: „Padaryti tai, ko nepadarė STT“, tos pačios STT bus paguldytas ant areštinės gulto, niekaip nebūčiau patikėjęs. Skaudžiausia net ne tai, kad ir tu esi murkdomas į tą patį purvą, nors, kaip žinia, už kitą nepasirinksi. Skaudžiausia tai, kad su tavo pavarde į politiką atėjęs žmogus ne tik kad nusivalo kojas į tave ir tavo vertybes, bet ir išduoda žmonėms sugrąžintą viltį.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

P.Urbšio judėjimas „Kartu“ ragina trauktis įtarimų korupcija sulaukusį Panevėžio merą

Povilas Urbšys

Seimo nario Povilo Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ paragino atsistatydinti teisėsaugos įtarimų korupcija sulaukusį miesto merą Rytį Mykolą Račkauską.
„Pilietinis judėjimas „Kartu“, skirtingai nuo anksčiau Panevėžį valdžiusių partijų, prisiima politinę ir moralinę atsakomybę už savo deleguotus asmenis ir ragina Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – rašoma antradienio rytą žiniasklaidai išplatintame judėjimo tarybos priimtame pareiškime. Anot jo, Panevėžio mero veiksmai „diskredituoja judėjimo deklaruotas skaidrumo ir atvirumo vertybes, pakerta žmonių pasitikėjimą miesto išrinkta valdžia, meta šešėlį ir menkina padarytų darbų reikšmę“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 26 d., Antradienis

Pilietinio judėjimo KARTU tarybos pareiškimas

2018 06 25

Pilietinis judėjimas KARTU, darbą savivaldoje suvokdamas kaip atsakomybę ir pareigą miesto bendruomenei, o ne kaip savo asmeninę naudą ar politinės karjeros trampliną, 2014 m. suformavo visuomeninį rinkimų komitetą "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU". Pagal komiteto sudarytą sąrašą 2015 m. savivaldos rinkimuose išrinkti 8 tarybos nariai, vienas jų - komiteto iškeltas kandidatas į Panevėžio miesto merus Rytis Mykolas Račkauskas.

Korupcinio skandalo fone Pilietinis judėjimas KARTU mano, jog Panevėžio miesto mero veiksmai diskredituoja judėjimo deklaruotas skaidrumo ir atvirumo vertybes, pakerta žmonių pasitikėjimą miesto išrinkta valdžia, meta šešėlį ir menkina padarytų darbų reikšmę.

Pilietinis judėjimas KARTU nėra susijęs su galimais korupciniais nusikaltimais, dėl kurių pareikšti įtarimai Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui ir su juo susijusiems asmenimis.

Š. m. gegužės mėn. 14 d. R. M. Račkauskas išstojo iš judėjimo KARTU ir atribojo save ir savo, kaip mero veiksmus nuo jį iškėlusio judėjimo, tuo vengdamas atskaitomybės prieš jį delegavusius žmones.

Tačiau Pilietinis judėjimas KARTU, skirtingai nuo anksčiau Panevėžį valdžiusių partijų, prisiima politinę ir moralinę atsakomybę už savo deleguotus asmenis ir ragina Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską atsistatydinti iš užimamų pareigų.

Pilietinio judėjimo KARTU raginimo atsistatydinti nepaisymas būtų vertinamas kaip judėjimo vertybių išdavimas.

Bandymas dangstytis tariamais miesto žmonių interesais demonstruotų R. M. Račkausko norą išlikti mero kėdėje bet kokia kaina ir jo baimę prisiimti politinę atsakomybę.

Taip pat raginame Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ deleguotus miesto savivaldybės Tarybos narius, išstojusius iš judėjimo ir nesutinkančius su Pilietinio judėjimo KARTU pozicija, nesidangstyti Pilietiniu judėjimu ir nebenaudoti frakcijos pavadinimo KARTU.

2018 m. Birželis mėn. 20 d., Trečiadienis

Ginkluoti STT pareigūnai krėtė judėjimo „Kartu“ būstinę

Ginkluoti STT pareigūnai krėtė judėjimo „Kartu“ būstinę

Korupcijos skandalas Panevėžyje įgauna pagreitį. Antradienį dėl galimos korupcijos Panevėžio savivaldybėje antradienį STT sulaikė penkis asmenis: merą Rytį Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei tris verslininkus. Dar trims asmenims suteiktas specialiųjų liudytojų statusas.
Vakar, baigiantis darbo dienai, STT pareigūnai apsilankė ir judėjimo „Kartu“ būstinėje Panevėžyje. Neoficialiomis žiniomis, judėjimo būstinę krėtė net penki ginkluoti pareigūnai. Kratos metu iš būstinės paimti finansiniai dokumentai. Beje, kai vakar Panevėžyje buvo krečiama „Kartu“ būstinė, Vilniuje STT kaip liudytoją apklausė ir judėjimo „Kartu“ lyderį Seimo narį Povilą Urbšį. „Aš kaip suprantu, tyrėjus domino viešieji pirkimai, susiję su viešinimo paslaugomis ir sociologiniais tyrimais“, – BNS po apklausos sakė P. Urbšys. „Jeigu vienaip ar kitaip ta politinė jėga siejama su Povilo Urbšio pavarde, tai aš turėjau būti apklausiamas“, – pridūrė jis.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose

Povilas Urbšys

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl situacijos Panevėžio savivaldybėje, kur Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko kratas ir sulaikė miesto merą Rytį Račkauską.
P. Urbšys DELFI tvirtino neišsižadantis politinės atsakomybės už Panevėžio valdžios sprendimus ir aiškino, kad būtent dėl skaidrumo klausimų prieš kurį laiką išsiskyrė jo ir R. Račkausko pozicijos.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 84