2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Panevėžiui - 514!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Pilietinis judėjimas KARTU dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto gimtadienio eisenoje ir linkėjimo visiems atsinaujinimo vėjo.
Nuotaiką pakylėjo trimitininkas Renvaldas Jackevičius. Didelis ačiū!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka. 

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2017 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Sekmadienis

Gimnazistai gimtąjį miestą su gimtadieniu pasveikino originalia daina ir vaizdo klipu

Juozo Miltinio gimnazijos gimnazistai savo gimtąjį Panevėžį 514-ojo gimtadienio proga pasveikino originaliai – sukūrė video filmą, kuriame be gražių miesto vaizdų dar skamba specialiai sukurta daina.

Naujienų portalui JP video filmo autorius Irmantas Pilis pasakojo, kad idėja sukurti kino filmą gimė gana paprastai.

„Kartu su Ignu Sakalausku norėjome parodyti gražiausias miesto vietas. Esame sukūrę linksmų ir įvairaus turinio filmukų, kurie neturėjo prasmės ir nebuvo tokie stiprūs. Kadangi matome didelę emigracijos problemą tiek mūsų mieste, tiek šalyje, nusprendėme filmuką sieti ne tik su gražiomis vietomis, bet ir su šia problema“, – aiškino vaikinas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Opozicijos taikiklyje – mero kėdė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „rytis mykolas račkauskas“

Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui rengiant skundą teismui dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti jį pažeidus viešuosius ir privačius interesus, už akių pasistengė užbėgti Tarybos opozicija. Nelaukdama, kaip teismas įvertins merą, šioji skuba rinkti parašus ir įregistruoti teikimą Tarybai pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą. Ažiotažą dėl pasitikėjimo meru keliantys politiniai oponentai nė neslepia, kad jų sukeltas triukšmas nebūtinai turi pasiekti galutinį tikslą – nuversti merą.
Skaitykite : https://www.naujienos.lt/

Išsamus mero interviu apie galimai supainiotus viešuosius ir privačius interesus bei kilusio ažiotažo užkulisius.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Mero viešas pareiškimas Tarybos posėdyje

Laikausi principo, kad betarpiškas bendravimas ir atvirumas yra raktas į pasitikėjimą, atveriantis kelią partnerystei, kuriant kitokį – geresnį ir patrauklesnį Panevėžį.

Deja, tikslą kurti, o ne ieškoti priekabių, panašu, turi ne visi. Paskutinis pavyzdys – neadekvačiai išpūsta reakcija, bandant sukurti skandalą, eskaluojant viešųjų ir privačių interesų temą.

Geranoriškas mano sūnaus pasidalijimas idėjomis, tiesiog padovanojant jas miestui, nepretenduojant į jokį atlygį ir nedalyvaujant jokioje tolesnėje su konkursiniu projektu susijusioje veikloje bandomas parodyti kaip didžiausias blogis. Mano balsavimai už sprendimus, kuriuos pritemptai bandoma susieti su sūnaus asmeniu, taip pat bandomi nušviesti kaip didžiausias nusikaltimas.

Tokios interpretacijos yra klaidingos ir klaidinančios. Vos pradėjus eskaluoti šią temą, savo poziciją išdėsčiau viešojoje erdvėje. Tačiau šią savaitę gavau keistokai suformuluotų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriaus tarybos klausimų, kuriais ne tiek klausiama, kiek siekiama įpiršti norimą versiją. Panašu, kad noras žinoti tiesą čia nėra svarbiausias. Tačiau kadangi klausimai užduoti, nedelsdamas ir neturėdamas ko slėpti į juos atsakau.

Skaitykite: http://www.panevezys.lt

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Merui – opozicijos dūris

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai Panevėžio merą Rytį Račkauską pripažinus supainiojusį viešuosius ir privačius interesus, miesto Tarybos opozicija sukruto judėjimui „Kartu“ priminti rinkėjams duotą pažadą atsistatydinti, jei politines galias panaudos asmeniniams interesams tenkinti.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Velniava slypi detalėse

Jau keli mėnesiai tarp gyventojų ir verslininkų vyksta „karas“ dėl galimybės Panevėžyje, pietinėje miesto dalyje, pastatyti pirmąją nepriklausomą biokuro katilinę.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 13 d., Sekmadienis

Vytautas Radžvilas. Mankurtizmo spąstai

Praėjusią savaitę prof. Jūratė Laučiūtė paskelbė straipsnį  „Pirmyn! Į praeitį?“, kuriame atkreipė dėmesį į panašumą tarp VU TSPMI studentų piktinimosi mano „euroskeptiškomis“ pažiūromis ir okupacinio režimo entuziastų skundų dėl „nacionalizmo dvasios“ pokario VU filologijos profesorių paskaitose. Pastarąjį mėnesį tai toli gražu ne pirmas šiuos ir kitus dabartinių ir sovietinių mėginimų įtvirtinti „vieną tiesą“ panašumus primenantis tekstas, išskirtinis savo atvirumu ir neatsitiktinai sulaukęs atitinkamo jį skelbusios redakcijos įvertinimo – su ištisus trejus metus kas savaitę komentarus leidiniui rašiusia autore skubiai nutraukta sutartis.  

Šis straipsnis aktualus visai Lietuvos visuomenei. Atmintis – tik ji neleidžia žmogui tapti nežinančiu, kas jis buvo, yra ir privalo būti, mankurtu ir apsaugo nuo pavojaus tapti „laimingu”, tai yra net nepajėgiančiu aiškiai suvokti savo apgailėtinos padėties vergu.

Skaitykite: http://www.propatria.lt

 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Penktadienis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Panevėžyje

Rugpjūčio 4 d. Panevėžyje viešėjo LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Seimo narys Povilas Urbšys kartu su miesto savivaldybės atstovais lydėjo Ministrą pirmininką šio vizito metu. Buvo aptarti miestui svarbūs klausimai, pristatyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro, 50 metrų uždaro plaukimo baseino projektai, lankytasi kavinėje "Kavos dėžutė", bendrovėse "Panevėžio energija", Schmitz Cargobull", "Lietkabelis".

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Penktadienis

TALKA: piliečių diskriminacijos išvengti leidžia tik „latviškasis“ asmenvardžių rašybos pasuose variantas

Piliečių iniciatyvinė grupė „TALKA už valstybinę kalbą“ (toliau – TALKA) prieš dvejus  metus surinko daugiau kaip  69000 piliečių parašų ir įstatymo nustatyta tvarka pateikė Seimui svarstyti kompromisinį projektą, siūlantį asmenvardžius nevalstybine kalba rašyti paso papildomų įrašų skyriuje (latvišką variantą). Šiuo metu visi įrašai asmens dokumentuose daromi tik valstybine kalba, bet jau daug metų Lietuva spaudžiama įteisinti galimybę iš viso atsisakyti įrašo valstybine kalba. Aptarusi politinę situaciją ir Seime svarstomus projektus, TALKA vieningai nutarė, kad toliau remia savo pateiktą latviškąjį variantą“, nes kitos Seime užregistruotos alternatyvos diskriminuotų Lietuvos piliečius.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2017 m. Liepa mėn. 23 d., Sekmadienis

Bendruomenes kviečia teikti paraiškas

Panevėžio miesto savivaldybė pradeda įgyvendinti Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ ir kviečia teikti paraiškas projektams finansuoti. 
Priemone siekiama skatinti gyvenamosios vietovės savarankiškumą tenkinant viešuosius jos poreikius, stiprinti narių sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms, religinėms, kitoms nevyriausybinėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių viešųjų poreikių tenkinimo.

Skaitykite: http://panevezys.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 76