2018 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

...

Baltijos_kelio_sveikinimas_2018.jpg

2018 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. Kas politikui politikoje yra gėda?

Povilas UrbÅ¡ysNeseniai sulaukiau išskirtinio Panevėžio miesto politikų dėmesio. Iš pat pradžių maniau, kad tai – vasaros kaitros padarinys. Tačiau labiau įsigilinęs suvokiau, kad tai nėra lokali vieno miesto problema. Tai – piktybinis visą Lietuvą apėmusios politinės ligos simptomas. Lai neužpyksta skaitytojas, jog trumpam atitrauksiu jo dėmesį aprašydamas šios ligos metastazes Panevėžyje.

Jei anksčiau Panevėžio miestą garsino „tulpiniai“, „šmikiniai“ ar „žemaitiniai“, tai jau dešimtmetį šią „viešųjų ryšių kampaniją“ vykdo įvairaus plauko politikai, tapę korupcinių bylų herojais. Kriminalinis atspalvis tapo neatsiejama Aukštaitijos sostinės politinio reljefo dalimi.
Skaitykite: 
https://www.delfi.lt

2018 m. Liepa mėn. 09 d., Pirmadienis

Liepos 6-ąją KARTU

36863988_1789681094451018_6594749384804532224_n.jpg

Pilietinio judėjimo KARTU nariai kartu šventė Liepos 6-ąją Panevėžio miesto centre - dalyvavo iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir kituose, šiai progai skirtuose, renginiuose.

36811951_1789681124451015_4650146720418627584_n.jpg

36939816_1789681121117682_5400126432108085248_n.jpg

36881381_1789681567784304_394947342656077824_n.jpg

2018 m. Liepa mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Valstybės dieną pasitinkant

Minėdami Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną, pabandykime praskleisti amžių glūdumos skraistę ir pažvelgti į laikmetį, kuriame viešpatavo Lietuvos didysis kunigaikštis ir karalius Mindaugas.

Nepaliaujami Livonijos ordino, rusėnų bei totorių antpuoliai laiks nuo laiko nusiaubdavo pavienes Lietuvos kunigaikštystes. Tuo metu Lietuvos didysis kunigaikštis, o vėliau ir karalius, Mindaugas suprato, kad apsiginti ir išgyventi galima tik subūrus baltų gentis ir sukūrus didelę centralizuotą valstybę. Savo intelektu ir išmintim Mindaugas pranoko tuometinį laikmetį. Tryliktojo amžiaus viduryje, valstybės kūrimo kelias nebuvo lengvas ir šventas. Tai laikotarpis, kuriuo Lietuva buvo draskoma vidaus karų. Dalis lietuvos kunigaikščių nesuprato epochos dvasios bei kylančių pavojų, todėl asmeninių ambicijų skatinami priešinosi Mindaugo užmačioms. Ir vis tik, to laikmečio išskirtinė asmenybė kunigaikštis Mindaugas sugebėjo savo neeilinių diplomatinių sugebėjimų dėka, o neišvengiamais atvejais ir kalaviju, sukurti valstybę.

Skaitykite: https://aina.lt/

2018 m. Liepa mėn. 02 d., Pirmadienis

MANO MIESTAS KARTU

Mano_miestas_kartu.jpg

Birželio 30 d. Pilietinio judėjimo KARTU nariai su bičiuliais rinkosi į diskusiją "MANO MIESTAS KARTU". Darbingą šeštadienį KARTU dalinomės mintimis apie ateities Panevėžį, jo galimybes, problemas ir priežastis, kurias išsprendus, miestas taptų toks, kokio jo tikimės po 15 metų.

 

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2018 m. Liepa mėn. 01 d., Sekmadienis

P.Urbšys pajuto politinės inkvizicijos laužų kvapą

Per patį vasaros karštymetį Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje apsilankę STT agentai išsivedė merą Rytį Mykolą Račkauską, patupdė dviem paroms į areštinę, o teismas jį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Meras įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Noamas Chomskis. 10 masių valdymo būdų

mitingas-maskvoje-2017-06-12-twittwe.com-d-frenkel-nuotr-1

Chomskis (1928) amerikiečių lingvistas ir politikos aktyvistas. Dėstė Masačusetso technologijos institute, Lingvistikos ir filosofijos departamente. JAV Mokslo akademijos narys. Jis žavus savo jaunatvišku kairuoliškumu (ne leftizmu ar „moksliniu liberalizmu“) su anarchijos „prieskoniu“, o jo įžvalgos verčia kiek kitaip žvelgti į pasaulį. Ne vienas pastebės, atpažins ir Lietuvos žiniasklaidos naudojamas poveikio visuomenei priemones. Kadangi masių valdymo būdų, matyt,  yra daugiau nei šimtas ir vienas, straipsnio pavadinime galėtų būti žodis „dažniausi“. Ne kiekvienas sutiks su kai kuriomis Chomskio interpretacijomis, tačiau jis visiškai teisus teigdamas: jeigu žmonės ima reikšti nepasitenkinimą kasdiene politika, kurios ištakos yra siauri korporatyviniai viršūnių ir jų statytinių interesai, tai, siekiant išvengti prievartos prieš savo piliečius, tam pasipriešinti gali tik propaganda, kurios instrumentas yra žiniasklaida.

Skaitykite: http://alkas.lt

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Panevėžio taryboje valdančiuosius paliko P. Urbšio judėjimo atstovas

Šiandien Panevėžio miesto tarybos posėdyje iš frakcijos „Kartu“ pasitraukė Rimas Ridikas. Politikas, į miesto tarybą išrinktas su P. Urbšio judėjimu, nusprendė palikti valdančiąją daugumą.

Pareiškimą perskaitęs politikas, kuris vienintelis iš valdančiosios daugumos nepareiškė moralinės paramos nuo pareigų nušalintam ir teisėsaugos įtarimų sulaukusiam miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, teigė paliekantis valdančiuosius.

Moralinę paramą ir palaikymą šiandien posėdyje išreiškė daugelis valdančiosios daugumos atstovų.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Panevėžyje trankiai skaldomi politiniai antausiai: vieni kitiems liepia atsistatydinti

Atsistatydinti raginamas ne tik Panevėžio meras, bet ir Seimo narys P. Urbšys.

Politinės aistros Panevėžyje įkaito iki virimo temperatūros. Įtarimų prislėgtą ir teismo trims mėnesiams nuo pareigų nušalintą merą Rytį Račkauską atsistatydinti spaudžia nebe tik opozicinės frakcijos. Antausį skėlė ir buvę politiniai bendražygiai – prieš trejus metus R. Račkauską į merus išvedusio, o dabar nusiteikusio jo vietą po aštuonių mėnesių užimti Seimo nario Povilo Urbšio komanda. 

Mero rinkimams besiruošiančio P. Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ po būstinėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ginkluotų pareigūnų atliktos kratos demonstruoja atsiribojantis nuo R. Račkausko reikalų. „Urbšininkai“ jo reikalauja trauktis iš mero posto, o R. Račkauską palaikančios miesto tarybos frakcijos – atsisakyti „Kartu“ vardo. 

Išplėstiniame judėjimo tarybos posėdyje antradienį, pasak P. Urbšio, dalyvavo beveik visi jo nariai. Lyderis tikina jau turintis 50 sekėjų – esą iš judėjimo prieš porą mėnesių pasitraukus R. Račkauskui su keliolika šalininkų, gretos vėl pasipildė dešimčia naujų narių. 

„Kas siekė, kad judėjimas subyrėtų, apsiskaičiavo“, – tvirtino P. Urbšys. Anot jo, raginimą R. Račkauskui palikti mero kėdę palaiko visa judėjimo taryba – balsuojant atsirado tik vienas susilaikęs. 

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Ar sprendimas autobusų stotį statyti kaip naują atskirą pastatą yra tikrai tinkamas?

Matydamas diskusijas dėl Panevėžio miesto autobusų stoties vietos, siūlau dar kartą nuodugniai apsvarstyti, ar tikrai yra racionalus pagrindas Panevėžio miesto autobusų stotį statyti kaip atskirą naują pastatą.

Siūlau esamą stoties pastatą Savanorių a. 5  rekonstruoti ir esant būtinumui numatyti jame papildomas funkcijas. Pavyzdžiui, kartu viename pastate galėtų būti ir Panevėžio miesto turizmo ir informacijos centras ir t.t.

Stebint šią situaciją keletą metų ir dalyvaujant architektūriniuose svarstymuose, tenka daryti išvadą, jog ji kilo iš to, kad buvo priimami vienašališki sprendimai, neatskleidžiant tikros situacijos, sprendimas priimtas iš vieno pasiūlymo.

Skaitykite: http://panskliautas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 83