2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

R.Ridiko komentaras

37759056_1876173515762112_6055487644899475456_n.jpg

Pilietinio judėjimo KARTU ir Panevėžio miesto tarybos nario Rimanto Ridiko komentaras po Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Viržonio pasisakymo socialiniame tinklapyje, jog judėjimo pirmininkas Povilas Urbšys "nemoka dirbti konstruktyviai. Jo metodas - kova su priešu. Jei vienas priešas pasitraukia, tenka surasti arba sukurti naują. " 

"Skamba gražiai, jei nebūtų visiška demagogija. Demagogija yra įdėti į Povilo lūpas žodžius, kad jis nesugeba dirbti konstruktyviai.
Lygiai taip pat galima būtų įdėti į D.Viržonio burną prisipažinimą, kad jis konformistas arba pasakyti, kad keletas žmonių, pvz. iš akademinės bendruomenės, sakė, kad Viržonis yra destruktorius ir bendrai - neadekvatus. 
Ištraukus iš tam tikro konteksto, šie žodžiai galėtų skambėti panašiai į tiesą.
Tačiau pažiūrėkim į faktus. Kas, jeigu ne Povilas, subūrė daugybę žmonių į P.Urbšio rinkiminį komitetą, vėliau į Pilietinį judėjimą KARTU? Savaime suprantama, kad kai kuriuos teko labai ilgai įkalbinėti užimti aktyvesnę pilietinę poziciją. 
Tačiau netiesa, kad Povilas įkalbinėjo R.M.Račkauską tapti meru metus laiko. Kiek man žinoma, tapti meru R.M.Račkauskui buvo pasiūlyta 2014 rugpjūčio mėn. Rugsėjo mėnesį R.M.Račkauskas sutiko.
Turbūt suprantama ir tai, kad, vertybėms nesutapus, su kai kuriais tenka išsiskirti. Bet niekada negirdėjau, kad Povilas neigtų kitų indėlį į judėjimo kūrimą.

Judėjimo KARTU idėjinis pagrindas buvo ir liko dvi pagrindinės nuostatos, galima sakyti, du pagrindiniai priešai: 
1 .Valdžios administracinės galios (nenoras būti atskaitingiems, nenoras piliečių įtrauki į sprendimų priėmimą per bendruomeninių galių stiprinimą).
2. Tolerancija korupcijai (rinkėjų suteiktų galių naudojimas asmeniniams arba partiniams (gaujos) tikslams, atsitvėrimas nebaudžiamumo siena).
Žr. judėjimo KARTU manifestą, programą, rinkiminius įsipareigojimus. 
Tai ne tik Povilo, tai viso judėjimo, prie kurio ir Jūs buvote prisidėję, susibūrimo pagrindas.
Palaikydami R.M.Račkauską, abu šiuos principus, gerbiamieji, sėkmingai absorbavote ir padarėte savais. Ar tikrai reikia ieškoti priešų ? Juk priešai tie patys. Geriau paklauskite savęs, kaip atsitiko, kad atsidūrėte kitoje barikadų pusėje. Kas jus užliūliavo, papirko ar kitaip privertė išduoti pačius save?
Apgailėtinai skamba ir frakcijos pavadinimas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kurios veiksmai yra ryškus simbolis to, kaip naujas, gaivus politinis mąstymas yra įtraukiamas į senas visų iki tol buvusių valdžių išklampotas vėžes. 
Gal geriau tiktų „Atsinaujinimo spąstai“?..

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

Seimas patvirtino rinkimų datas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „balsavimo urna“

Seimas antradienį paskelbė kitais metais vyksiančių rinkimų datas: savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną, prezidento – gegužės 12 dieną, Europos Parlamento rinkimai – gegužės 26 dieną.

Nutarimas dėl savivaldos rinkimų įsigalioja lapkričio 7 dieną – tai bus rinkimų kampanijos pradžios data. Prezidento rinkimų kampanijos oficiali pradžia bus lapkričio 12-oji, o Europarlamento rinkimų kampanijos – lapkričio 26-oji.

Savivaldybių tarybų nariai ir merai renkami ketverių metų kadencijai. Pastarieji savivaldos rinkimai vyko 2015 metų kovo 1 dieną. Prezidentas renkamas penkerių metų kadencijai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šaliai vadovauja antrą kadenciją, laimėjusi rinkimus 2009 ir 2014 metais.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Keliai į 1949 m. partizanų vadų sutitikimą

Kviečiame rugsėjo 28 d. 17.30 val. prisijungti prie Lietuvos Laisvės Kovos Įamžintojų Sąjūdžio iniciatyvos. Renginys vyks Šilagalio kultūros namuose. Šio sąjūdžio garbės narys yra mūsų bičiulis Romas Kaunietis.

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2018 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

V.Polzunovaitė. Ar R.M.Račkauskas tapo visų miesto žmonių meru?

Arunas Revotas nuotrauka.

"Neskubėkime teisti", "dar nenuteistas" - dažnai kartoja R.M.Račkausko sekėjai. Bet gal reikėtų ir neskubėti išteisinti? Palikime šį darbą teismams. Juk gyvename teisinėje valstybėje. Smerkiantieji ir kaltinantieji politinius oponentus, turėtų atsigręžti ir į patį merą. 

Panašu, jog R.M.Račkauskas pasirinko politiko – aukos įvaizdį ir siekia panevėžiečių gailesčio, atjautos ir taip kuria savo patrauklumą. Tikiu, jog panevėžiečiai yra pakankamai sąmoningi ir supranta, jog kaltinimai nepateikiami be priežasties, jog teismų neįtakoja pavieniai Seimo nariai ar pramoginės televizijos laidos.

Visiems žinomas posakis - dažnai kartojamas melas tampa tiesa. Norisi palinkėti panevėžiečiams išlikti budriais ir suprasti, jog išasfaltuotos gatvės nėra vien mero pasiekimas, tai vienas iš daugelio savivaldos komandos darbų, kurie yra savaime suprantami ir privalomi daryti. Juk savo namus mes prižiūrime ir neleidžiame jiems griūti. Mūsų niekas negiria už išplautas grindis ar naujai patiesta kilimą.

Skaityti: http://www.paninfo.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Antradienis

P.Urbšio atsakymas į R.M.Račkausko komentarą dėl nušalinimo

Povilas Urbšys nuotrauka.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė Panevėžio apylinkės teismo prašo pratęsti nušalinimo terminą Panevėžio miesto merui R.M.Račkauskui dar trims mėnesiams. Nušalintas nuo pareigų R. Račkauskas stebisi tokiu prokuratūros elgesiu ir savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dalinosi savo nuomone.

Kviečiame skaityti Povilo Urbšio komentarą - atsaką R.M.Račkauskui:

"Korupcinėje byloje nušalintas nuo pareigų Panevėžio miesto meras R.M.Račkauskas bando įtikinti, kad LR Teismai sprendimus priiminėja vadovaudamiesi ne įstatymais, o televizijos laidomis. Tikrai kriminalinio autoriteto verti pamąstymai.

Nušalintas meras labai įsižeidė, jog atsiprašiau juo nusivylusių žmonių. Faktas - Rytis Mykolas tapo meru pasinaudojęs mano pavarde ir idėjomis. Todėl aš jaučiu pareigą atsiprašyti tų, kurie balsavo už jį, nes pasitikėjo manimi.

Žinau, kad R.M.Račkauskas to nedarys, nes būdamas nušalintas nuo pareigų korupcinėje byloje, siekia žmonių sąmonėje įspausti, jog toks politikos kriminalizavimas yra norma. Ir būtent tai pateikiama kaip "Atsinaujinimas" su devizu "Nestabdom"."

2018 m. Rugsėjis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

KK2: Račkauskas ir Urbšys

Be_pavadinimo.jpg

Panevėžyje, pasak, Povilo Urbšio pabudo architektų mafija. "Žmonės gali turėti merą, kuris bus teisiamas už korupcinius nusikaltimus. Mes turėsime išbaigtą kriminalizuotą piramidę. Jeigu meras pasėdėjęs areštinėje, jis neišduoda savų, jo autoritetas yra labai aukštas,"- kalbėjo P.Urbšys. Pasak Seimo nario, liūdna, kad R.Račkauskas įstojo į Panevėžio merų klubą, kurie buvo sulaikyti STT. "Aš turiu atsiprašyti Panevėžio žmonių, kad rekomendavau balsuoti už žmogų, kuris taip suaugo su valdžia, jog, mano asmenine nuomone, jis tapo valdžiažmogiu."- sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://lnk.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Sekmadienis

Darom bangą KARTU!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Pilietinio judėjimo KARTU nariai su pirmininku Seimo nariu Povilu Urbšiu šventiškai nusiteikę įsiliejo į Panevėžio miesto 515-ojo gimtadienio eiseną ir kvietė miestiečius ir svečius: "Darom bangą KARTU!".

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

2018 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Šeštadienis

Panevėžiui 515

515_gimtadienio_sveikinimas_sp.jpg

2018 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Trečiadienis

Vytautas Sinica. „Žmonės privalo perimti valstybę į savo rankas“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sinica delfi“

Dalinamės savaitraščio „Savaitė“ pokalbiu su politologu, VU doktorantu Vytautu Sinica. 

– Lietuvoje nuolatos kalbama apie permainų poreikį, gimsta įvairūs alternatyvas siūlantys judėjimai, tačiau jokių permainų nepasiekia. Kas trukdo pakeisti valstybės kursą?

– Mūsų užsienio politikos kursas yra teisingas, į Vakarus, ir ačiū Dievui, kad jo niekam nepavyko pakeisti. Mūsų vidaus politikos kursas – politikų, stambiojo verslo ir visuomenės susvetimėjimas. Po Sąjūdžio mūsų politinė sistema tapo uždara, oligarchinė. Valdžioje nuo pat pirmųjų dienų atsidūrė grupės, kurių tikslas buvo valdžia, o Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) – tiesiog noras išlaikyti buvusią įtaką. Dėl valdžios kovojančios grupės greitai nustūmė Sąjūdyje dalyvavusius idealistus, inteligentus. Vytautas Radžvilas šį procesą yra pavadinęs antisąjūdine kontrrevoliucija, manau, kad šis terminas – itin tikslus. 

Skaitykite: http://www.propatria.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Sekmadienis

Sąjūdininkus ragina rašyti prisiminimus


Laikas tarsi smėlis praeitį greit ištrina iš atminties. Kartos keičiasi, ir net apie svarbiausius įvykius byloja tik išsaugoti daiktai, užrašyti prisiminimai. Šiemet vėlų pavasarį 30 metų sukaktį paminėjo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdis. Daug tai ar mažai? Ką apie tai atmins Aukštaitijos sostinės gyventojai? Apie tai kalbamės su Panevėžio kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vyresniąja muziejininke Emilija JUŠKIENE.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 3 iš 83