2019 m. Vasaris mėn. 28 d., Ketvirtadienis

2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimai

rinkimai.jpg

2019 m. Vasaris mėn. 17 d., Sekmadienis

Laisvę šventėme KARTU!

 

 

2019 m. Vasaris mėn. 16 d., Šeštadienis

...

Kurkime jaukų miestą KARTU nuotrauka.

2019 m. Vasaris mėn. 01 d., Penktadienis

Karolina Masiulytė-Paliulis: į Prancūziją su K. Donelaičio „Metais“

Su Prancūzijos lietuve ponia Karolina Masiulyte-Paliulis susitikome prieš trejetą metų oro uoste, skrydyje į Paryžių. Tuomet ji prasitarė, kad vyksta pristatyti baigiamą versti į prancūzų kalbą Kristijono Donelaičio poemą „Metai“. Jau tada norėjosi pakalbinti šią inteligentišką moterį bei užduoti daugybę klausimų. Šiandien prancūziškasis poemos leidimas jau yra išvydęs dienos šviesą, o p. Karolina apdovanota Prancūzijos garbės legiono ordinu bei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ riterio kryžiumi.

Džiaugiausi turėdama garbę susitikti su šia aktyvia visuomenininke pokalbiui Vilniuje, jaukioje Prancūzų instituto mediatekoje.

Prieš keletą metų p. Karolina ne tik ėmėsi iššūkio išversti mūsų literatūros klasiko K. Donelaičio poemą į prancūzų kalbą. „Classiques Garnier“ leidyklos vadovo kvietimu ji kartu su kolege profesore Nijole Vaičiulėnaite-Kašelioniene vyko į aukšto lygio pasaulio kultūros bei literatūros profesionalų susitikimą Prancūzijoje, skirtą būtent „Metų laikų“ temai.

Skaitykite: http://www.klasika-tradicijos.lt/k

2019 m. Sausio mėn. 22 d., Antradienis

Ar lietuviai – emigrantų tauta?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Ar lietuviai – emigrantų tauta?“Lietuvoje populiaru pajuokauti, kad paskutinis iš šalies išvykstantis lietuvis turėtų neužmiršti išjungti šviesos oro uoste. Nors emigracijos srautai lėtėja, Lietuva vis tiek išlieka vienintele Baltijos šalimi, kurioje migracijos rodikliai neigiami. Prognozuojama, kad jeigu ir toliau lietuviai taip masiškai kels sparnus laimės ieškoti svetur, šalis susidurs su rimtomis ekonominėmis, socialinėmis ir demografinėmis problemomis. Visgi gyventojams skundžiantis, kad maži atlyginimai ir aukštos kainos varo iš Lietuvos, istorikai tvirtina, jog lietuviai visuomet buvo vieni labiausiai migruojančių ir emigrantų tautos vardą pelnė dar XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. Sausio mėn. 15 d., Antradienis

Tyrimas: Lietuva demokratijos kokybe Latviją ir Lenkiją, nusileidžia Estijai

Lietuvoje demokratijos kokybė aukštesnė nei Latvijoje ir Lenkijoje, bet žemesnė nei Estijoje, rodo „The Economist“ žiniasklaidos grupės tyrimų padalinio sudarytas 2018-ųjų Demokratijos indeksas.

Lietuva šiame indekse yra trečioji Rytų Europos regione ir 36-oji pasaulio indekse. Šią poziciją Lietuva dalijasi su Slovėnija.

Indeksas skaičiuojamas dešimtbalėje sistemoje, vertinant valstybes šešiasdešimtyje sričių, sugrupuotų į penkias kategorijas: rinkimų procesas ir pliuralizmas, pilietinės laisvės, valdžios funkcionavimas, politinis dalyvavimas ir politinė kultūra.

Skaitykite: https://jp.lt/

2019 m. Sausio mėn. 14 d., Pirmadienis

2018 m. Laisvės premija apdovanotojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizano Jono Kadžionio kalba

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „2018 m. Laisvės premija apdovanotojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizano Jono Kadžionio kalba“Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente, gerbiamasis Seimo Pirmininke, Ministre Pirmininke, ministrai, Seimo nariai, Laisvės gynėjai, Bažnyčios atstovai ir visi čia esantys žmonės, kalbėsiu taip, kaip diktuoja tikinčiojo sąžinė ir partizanų garbė. Bedieviška bolševikinė okupacija Lietuvai buvo tragiška, ji žudė ne tik tautos kūną, bet ir sielą, griovė kryžius, tautos paminklus, šventoves. Šventoves griovė mūsų vaikelių ir jaunimo širdyse. Lietuva priešinosi, pasaulis nežino analogų, kad tokia maža tautelė dešimt metų būtų vedusi ginkluotą kovą su tokia brutalia ir su niekuo nesiskaitančia blogio imperija. Tačiau ypač didvyriškai gynėsi krikščioniškai išauklėtas Lietuvos kaimas, artojų sūnūs (šį kartą ir dukros) ir Lietuvos Katalikų bažnyčia.

Tai buvo gražiausias tautos žiedas, kurį okupantai ir kolaborantai trypė gatvių purve, raistuose, stribynuose ir kalėjimuose. Ačiū Dievui, kad leido partizanų vadams susirinkti į vieną būrį ir Minaičių kaime, bunkeryje, parašyti testamentą Lietuvai. Testamentą, kurį tūkstančiai partizanų patvirtino savo krauju. Todėl visiems mums tai turi būti šventa, turi tapti nauju kelrodžiu, deja, kol kas netapo. Seimas yra tarytum Lietuvos širdis. Kaip norėtųsi, kad šita širdis būtų sveika, dora ir kilni, atvira tiesai, grožiui ir gėriui ir uždara bet kokioms nužmonėjimo srutoms. Taigi padėk jums, Dieve.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2019 m. Sausio mėn. 08 d., Antradienis

...

Panevėžio Kraštotyros Muziejus nuotrauka.

2018 m. Gruodis mėn. 25 d., Antradienis

...

svetainei_sveikinimas.jpg

2018 m. Lapkritis mėn. 21 d., Trečiadienis

P.Tomkevičius. Pamąstymai apie deklaruotas ir realias vertybes

Norisi garsiai panagrinėti problemą, kuri, manau, yra aktuali visoms Lietuvos savivaldybėms.

Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę ir pasukus vakarietišku keliu su demokratiniais rinkimais ir piliečių savivalda, vis tik neišvengiama ir negatyvių reiškinių.

Manau, nereikia minėti konkrečių vardų ar pavardžių.

Pažvelkime kartu į demokratinę visuomenę bendrąja prasme. Mūsų visuomenėje paplitusi nuomonė, kad jei, tarkim, miesto galva, t.y. meras, yra padaręs daug gero miesto labui, kas yra jo pareiga ir turėtų būti savaime aišku ir suprantama, tai nieko baisaus, kad jis ir sau “pasidaro”, pasinaudodamas proga ir tarnybine padėtimi, pasirūpina savo gerove.

Deja, negaliu sutikti su taip galvojančiaisiais.

Visos partijos ir jų lyderiai ruošdamiesi rinkimams stengiasi save įrėminti skaidrumo aureolės šviesoje. Deja, porinkiminis laikmetis parodo visai ką kitą. Visgi pasitaiko atvejų, ir ne taip retai kaip norėtųsi, kai savo nepriekaištingą sąžiningumą ir politikos skaidrumą deklaravę išrinktieji pasuka kitu keliu.

Viešųjų pirkimų metu neišvengiamai tenka bendrauti su verslo atstovais. Čia ir yra vienas iš tų atvejų, kai norint, yra galimybė prasilenkti su savo deklaruotu skaidrumu.

Vėl grįšiu prie tos visuomenės dalies nuomonės, kuri teigia, kad darant miestui gera, ne nuodėmė ir savęs nenuskriausti.

Tarkim, jei tos visuomenės dalies narys pamatytų vagišių, kišantį ranką į kito kišenę, be abejo, pasipiktintų ir šauktų.

Deja, vis dar netrūksta viešųjų pirkimų, kai akivaizdžiai permokama už paslaugą. Juk tai ir yra netiesioginis rankos kišimas į svetimą kišenę ir jau ne vienam, o šimtams ar tūkstančiams mokesčių mokėtojų. Apmaudu, kad kai kurie to nesupranta ir net toleruoja.

Yra kaip yra. Demokratija turi savo privalumų ir trūkumų. Tik pastarųjų reikėtų atsikratyti tam, kad galų gale demokratija taptų piliečių gerovės garantu.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 84